Miniséria Bratstvo neohrozených a Pacifik prišli na obrazovky už pred rokmi a svoj domov si našli u HBO. Len málokto by však dúfal, že sa dočkáme pokračovania série z 2. svetovej vojny, no Apple toto prianie divákom splní. V streame Apple TV+ totiž uvidíme novú minisériu z vlastnej produkcie spoločnosti, ktorá bude podľa odhadov stáť až 200 miliónov dolárov. Informácie priniesol portál Deadline

Bratstvo neohrozených malo svoju premiéru ešte v roku 2001 a Pacifik potom až v roku 2010. Po ďalších rokoch čakania sa však milovníci vojnovej drámy dočkajú nasledovníka v minisérii pre Apple TV+, ktorá bude natočená podľa knihy Donalda L. Millera z roku 2006, Masters of the Air: America’s Bomber Boys Who Fought The Air War Against Nazi Germany. Tentokrát sa tak bude seriál zameriavať na pilotov amerických vzdušných síl, ktorí počas 2. svetovej vojny bojovali proti Nemcom.

Apple uchmatol HBO eso v rukáve

Predošlé dve minisérie pritom priniesli HBO veľký úspech a za svoju kvalitu si vyslúžili až 43 nominácií na cenu Emmy, z ktorých vyhrali 14-krát. Mnohí sa preto môžu čudovať, prečo HBO nenatočilo aj ďalšie pokračovanie franšízy. Odpoveď je v tomto prípade podľa Deadline jednoduchá, a to, že televízia si túto príležitosť nechala jednoducho ujsť a neprejavila o to záujem. Nová miniséria na Apple TV+ má byť dlhá približne 8 hodín. Exkluzívnymi producentmi sa pritom stávajú Steven Spielberg, Tom Hanks a Gary Goetzman.

Nenechaj si ujsť
Apple TV+ chce na Slovensku poraziť Netflix a HBO GO. Toto všetko prinesie

Práve táto trojica mala navrhnúť aj toto finálne pokračovanie, ktoré mohlo byť vnímané ako koniec trilógie, ktorú začalo Bratstvo neohrozených a Pacifik. Masters of The Air sa však teraz presunú do rúk Apple, ktoré tak prinesie na obrazovky prvú minisériu z vlastnej produkcie.

Na výrobe iných titulov sa poväčšine podieľajú aj ďalšie spoločnosti ako to je napríklad v prípade The Morning Show, ktorá vzniká pod záštitou Echo Films, kde je spoluvlastníkom aj Jennifer Aniston, informuje The Verge.

Budúcnosť streamovacích služieb môže tkvieť v obsahu z vlastnej produkcie

Sériu „See“, v ktorej si zahrá aj Jason Momoa z Game of Thrones, produkujú ďalšie 2 spoločnosti, a to Chernin Entertainment, spolu s Endeavor Content. V tejto branži je bežnou praxou, že obsah pre streamovacie služby ako Apple TV+ či Netflix tvoria spoločnosti tretích strán, no to sa pomaly môže meniť.

Streamy môžu v budúcnosti staviť na viac vlastného obsahu, aby prilákali ďalších divákov. Rovnako tak zohrajú veľkú rolu aj práva na vysielanie. Netflixu totiž môže situáciu skomplikovať Fox 21, ktorý je teraz súčasťou sveta Disney.

Doteraz štúdio prinášalo pre Netflix aj titul The Politician a hoci môžu byť takéto seriály či filmy vnímané ako exkluzívnym obsahom tohto streamu, nevznikli iba vďaka jeho produkcii. Praktiky streamovacích služieb sa však môžu do budúcnosti naďalej meniť a každá z nich tak zrejme bude chcieť priniesť ešte viac vlastných titulov.

Čo sa týka minisérie Masters of The Air, zatiaľ nie je jasné, kedy začne Apple s jej výrobou. Je však dostatočným dôkazom toho, že to spoločnosť myslí s novou službou skutočne vážne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom