Aj v novembri sa Netflix a HBO Go mohli pochváliť viacerými kvalitnými snímkami a seriálovými novinkami. Pozreli sme sa, aký obsah v uplynulom mesiaci slovenskí diváci na streamovacích službách sledovali najviac.

Netflix

Podobne ako v predchádzajúcom mesiaci jj v novembri Slováci na Netflixe ukázali, že lokálny obsah im chutí. V TOP 10 nájdeme hneď dvojicu filmov z lokálnej produkcie. Prvým je slovenský politický triler Sviňa, ktorý sa po premiére v polovici novembra okamžite zaradil na čelo sledovanosti a obstál aj v konkurencii známejších amerických snímok. Druhým vyhľadávaným filmom sa ukázala byť komediálna česká jednohubka Zozn@mka režisérky Zity Marinovovej.

Pohodové feel-good filmy Slováci vyhľadávajú už dlhodobo, čo dokazuje aj romantická komédia s vianočnou tematikou Holidate, ktorá sa umiestnila na čele rebríčka. V nej sa sympatický nezadaný pár rozhodne vyhnúť večným výčitkám rodiny počas vianočných sviatkov a pri návšteve rodiny predstiera, že sú šťastná zaľúbená dvojka. Od predstierania k realite je to však len krôčik a medzi ústrednou dvojicou napriek mnohým nezhodám preskočí iskra.

Seriálom v uplynulom mesiaci (nielen) na Slovensku dominovala vydarená miniséria The Queen’s Gambit, v ktorej sa osirelá a od sedatív závislá Anya Taylor-Joy alias Beth Harmon snaží presadiť v šachu a stať sa veľmajsterkou. Novinka sa pre Netflix stala najsledovanejšou minisériou v histórii služby a vo svete vyvolala malý šachový ošiaľ. Viac v samostatnom článku.

Menšiu kontroverziu naopak vyvolala štvrtá séria historickej drámy The Crown, ktorá predstavuje princeznú Dianu a jej komplikovaný vzťah s princom Charlesom. Británia sa voči novej sérii ohradila a žiada Netflix, aby v úvode jasne uviedol, že napriek historickým podobnostiam ide len o dielo fikcie. Veľký záujem naďalej vzbudzuje aj minulomesačný hit Emily in Paris, prekvapením je návrat do TOP 10 španielskeho megahitu Money Heist, ktorého štvrtá séria bola odvysielaná ešte v máji tohto roka.

HBO

Kým na Netflixe dominovali skôr romantické komédie, predplatitelia HBO Go v novembri preferovali akciu a napätie. Prvú priečku v sledovanosti na Slovensku obsadilo hororové béčko Fantasy Island, v ktorom sa partia vyvolených ocitne na odľahlom exotickom ostrove svojich snov. Zo snov sa však rýchlo stanú nočné mory a preživší musia hľadať cestu, ako z opusteného ostrova ujsť.

V tesnom závese prvenstvo ušlo hororovému hitu It Chapter Two. Z kvalitatívneho i komerčného hľadiska síce nešlo o taký úspech, ako v roku 2017 zaznamenal pôvodný diel, aj napriek tomu sa tržby filmu zastavili len tesne pred pol miliardou, čo je na horor viac než slušný úspech. Radosť naopak pandemická situácia prekazila tvorcom dobre rozbehnutých Bad Boys for Life, ktorý patrili k posledným veľkým kinofilmom tohto roka. V rebríčku sa umiestnili na treťom mieste.

V novembri mala na HBO premiéru aj pozitívne prijatej fantasy His Dark Materials, ktorá sa dočkala druhej série. Seriál je založený na rovnomennej knižnej trilógii, fanúšikovia preto dúfajú aj v potvrdenie finálnej tretej série, zástupcovia HBO si však s jej odklepnutím dávajú načas.

Diváci sú naďalej zvedaví aj na spin-off sitkomu Big Bang Theory s názvom Young Sheldon, ktorý zobrazuje detstvo arogantného génia Sheldona Coopera.

HBO aktuálne vysiela 4. sériu, zatiaľ len v originálnom znení, prvé tri sú v rámci služby dostupné aj s českým dabingom. Populárna je aj historická novinka Romulus, ktorá sa odohráva v 8. storočí pred Kristom a sleduje založenie rímskeho impéria očami Romulusa a jeho známeho brata.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP