Politický triler Sviňa od režisérov Mariany Čengel Solčanskej a Rudolfa Biermanna si už môžeš pozrieť aj na Netflixe. Streamovacia spoločnosť ho do ponuky zaradila iba v týchto dňoch, okamžite sa u nás vyšplhal na čelo rebríčka sledovanosti.

Prvé miesto v obľúbenosti na Slovensku jasne dokazuje, že divácky hlad po filme je stále enormne silný. Sviňa v kinách odštartoval vo februári a krátko po premiére prepisoval historické tabuľky návštevnosti. Počas prvých piatich týždňov ho v kinách videlo takmer 400 000 divákov, čo mu stačilo na to, aby sa stal finančne najúspešnejším slovenským filmom v histórii.

Film počas premiéry vo veľkom ťažil predovšetkým z napätej spoločenskej situácie spojenej s parlamentnými voľbami a nebyť vypuknutia pandémie v súvislosti s COVID-19, s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou by sa stal aj najnavštevovanejším slovenským filmom v histórii.

Prvenstvo v tomto smere naďalej zostáva v rukách režiséra Juraja Jakubiska a jeho historickej drámy Bathory, ktorú v kinách videlo 432 300 divákov.

Sviňou to nekončí

Sviňa sa na Netflixe pridáva k viacerým ďalším známym slovenským snímkam, ktoré streamovacia služba ponúka. Fanúšikov slovenskej kinematografie by mohol zaujať aj úspešný triler Trhlina, ktorý vznikol na motívy rovnomennej knihy spisovateľa Jozefa Kariku a zameriava sa na nevysvetliteľné miznutie ľudí v pohorí Tribeč.

Nenechaj si ujsť
Ďalší slovenský trhák? Filmové hity Sviňa a Únos dostanú nástupcu, natáčanie už začalo

Nemenej známym tuzemským filmom v ponuke Netflixu je aj snímka režiséra Petra Bebjaka, Čiara, zobrazujúca eskalujúci konflikt medzi pašeráckymi skupinami na ukrajinskej hranici. Zaujať by rovnako mohla aj dráma Lóve z roku 2011, ktorá u nás svojho času bola tretím najnavštevovanejším filmom v kinách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom