Beverly Hills 92010, Melrose Place, Sex v meste. Aj to je pôsobivá seriálová vizitka režiséra a producenta Darrena Stara, ktorý na začiatku októbra na Netflixe predstavil svoj nový projekt Emily in Paris. Ako inak, je z neho obrovský hit.

Novinka mala v rámci streamovacej služby premiéru 2. októbra a v priebehu niekoľkých dní sa stihla dostať na čelo rebríčka sledovanosti vo väčšine západných krajín. Obrovskú popularitu potvrdzujú aj slovenskí diváci, ktorých v októbri na Netflixe žiadny seriál nezaujal viac.

V centre novej komediálnej drámy Darrena Stara sa ocitá ženská hrdinka Emily Cooper, ktorá sa sťahuje z Chicaga za prácou do Paríža. Emily má síce dobré srdce, rovnako je však magnetom na prešľapy, čo ju v centre módnej metropoly dostáva do viacerých komických situácií. Predovšetkým, keď hlavná postava po francúzsky nevie ani slovo a dorozumieva sa len pomocou aplikácie.

Emily musí riešiť pracovné problémy, ku ktorým sa čoskoro primiešajú aj vzťahy s novými priateľkami, prísnou šéfkou, aj neodolateľným susedom, šéfkuchárom Gabrielom, do ktorého sa hlavná postava čoskoro zamiluje.

Diváci ho zbožňujú, Francúzi nenávidia

K obrovskému diváckemu úspechu novinky prispela aj jedinečná francúzska atmosféra, na ktorú seriál vo veľkom spolieha. Malé kaviarničky na každom rohu, bagety, croissanty i šansoniéri, vytvárajú imidž rozprávkového Paríža, čo sa síce mnohým romantickým dušiam páči, no väčšinu Francúzov stereotypné zobrazovanie poriadne rozčuľuje.

Netflix

Emily in Paris totiž podľa nich nie je ničím viac ako prízemnou recykláciou všetkých predsudkov a klišé, ktoré sa s Francúzskom spájajú.

„Dozvedáme sa, že všetci Francúzi sú vlastne zlí, leniví a nikdy neprídu do kancelárie skôr ako pred obedom, že sú nenapraviteľnými záletníkmi, ktorým je pojem vernosti absolútne neznámy a samozrejme, že majú pochybný vzťah so svojou sprchou“, posťažoval sa v recenzii portál Premiére.

Ten zďaleka nie je jediným, komu zobrazenie Francúzska v televíznej novinke leží v zuboch, čo však nič nemení na tom, že tvorcovia už v súčasnosti aktívne pracujú na druhej sérii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom