Len pred mesiacom sa v ponuke Netflixu objavila šteklivá vzťahová dráma Bridgerton, zasadená medzi anglickú smotánku na začiatku 19. storočia. Novinka sa okamžite po premiére stala hitom a jedným z najsledovanejších seriálov streamovacej služby.

Šialenstvo, ktoré novinka po celom svete vyvolala, sa však nekončí a Edition informuje, že Bridgerton si za prvých 28 dní pozrelo viac ako 82 miliónov domácností, čo z neho robí historicky najsledovanejší seriál na Netflixe.

Neohrozené prvenstvo si doposiaľ držal fantasy hit Zaklínač, ktorý za rovnaké obdobie videlo približne 76 miliónov divákov, nasledovaný španielskym fenoménom Money Heist (65 miliónov) a Stranger Things so 63 miliónmi pozretí.

Čísla však treba brať s rezervou. Streamovacia spoločnosť Netflix totiž do oficiálnej sledovanosti zarátava všetok obsah, ktorý si diváci zapnú na viac ako dve minúty, upozorňuje BBC. S klasickým meraním televíznej sledovanosti sa preto nemôžu porovnávať.

NEPREHLIADNI
Rozhovor: Čo sledujú Slováci najviac na streamovacích službách, ako sa dá na nich zbohatnúť a ako dopadne multimediálna vojna?

Pokorenie rekordu Zaklínača zároveň nie je veľkým prekvapením, Netflix počas minulého roka zaznamenal strmý nárast počtu predplatiteľov, ich celkový objem len nedávno prekročil hranicu 200 miliónov.

Tvorcovia sú za nevídaný úspech seriálu zaviazaní, jeho úspech vidia predovšetkým v netradičnom poňatí námetu, angažovaní farebných hercov a zobrazení silných ženských hrdiniek, vďaka ktorým Bridgerton rezonuje medzi moderným publikom po celom svete.

Pokračovanie zároveň na seba nenechá dlho čakať. Práce na druhej sérii sú už v plnom prúde, Netflix ju do svojho obsahu plánuje uviesť bleskovo rýchlo, už počas tohto leta.

NEPREHLIADNI
Toto je 11 najočakávanejších noviniek, ktoré už čoskoro pribudnú na streamovacie služby

Je viac než pravdepodobné, že o seriáli budeme v budúcnosti počuť ešte oveľa intenzívnejšie. Bridgerton totiž vznikol na námet rovnomennej knižnej série spisovateľky Julie Quinn, ktorá pozostáva celkovo z deviatich kníh. Máme sa na čo tešiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP