Novej historickej dráme sa na Netflixe od divákov dostalo kráľovského privítania. Seriál Bridgerton, postavený na románoch novodobej Danielle Steelovej, spisovateľky Julie Quinn, v sledovanosti predčil očakávania a mesiac po svojej premiére sa zaradil medzi najúspešnejšie novinky streamovacieho giganta.

Novinka, zasadená medzi najvyššiu britskú smotánku na začiatku 19. storočia, sleduje príbeh mocnej rodiny Bridgertonovcov, ktorá medzi spoločenskou elitou spriada intrigy, bojuje o svoje dominantné postavenie a samozrejme, o lásku.

Práve vzťahy medzi postavami, ktoré neraz prerastajú do otvorených erotických scén, sú hnacím motorom 8-dielnej prvej série, ktorá je skôr nenáročnou zábavou ako vierohodným historickým románom s dejovým presahom.

Ďalší seriálový hit

Nič viac však moderným divákom pravdepodobne netreba, aspoň podľa štatistík, s ktorými sa nedávno podelil Netflix. Ako informuje Indiewire, za prvých 28 dní si Bridgerton na streamovacej službe zaplo viac ako 62 miliónov divákov, čo z novinky robí piaty najúspešnejší počin v histórii služby.

Bridgerton je celosvetovým hitom, prvé priečky v rebríčkoch sledovanosti si zabezpečil prakticky vo všetkých významných krajinách, kde v popularite porazil dokonca aj minuloročný hit, The Queen’s Gambit. Šteklivá historická fikcia chutí aj slovenským divákom, seriálu v netflixovom TOP 10 aktuálne patrí prvé miesto.

Pripomeňme, že doposiaľ najúspešnejším seriálovým počinom streamovacej služby je fantasy Zaklínač so 76 miliónmi pozretí, nasledovaný španielskym hitom Money Heist (65 miliónov) a Stranger Things (63 miliónov). Štvrtá priečka patrí kontroverznej, no vysoko návykovej marcovej novinke Tiger King, ktorej ku 64 miliónovej sledovanosti vo veľkom pomohla aj pandemická situácia.

Štatistiky Netflixu zároveň dlhodobo čelia kritike. Streamovacia spoločnosť totiž do sledovanosti zarátava všetok obsah, ktorý si užívatelia spustia na viac ako dve minúty. V minulosti sa do rebríčkov dostali iba filmy a seriály, z ktorých si predplatitelia pozreli aspoň 70% obsahu.

Bez ohľadu na neprehľadnosť údajov budeme o Bridgerton v budúcnosti ešte určite počuť. Knižná séria, pozostávajúca celkovo z deviatich kníh, tvorcom ponúka námet na množstvo ďalších pokračovaní. Na odklepnutie druhej série zo strany Netflixu sa však stále čaká, zároveň by pri popularite seriálu malo ísť len o formalitu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom