Fanúšikovia Samusungu sa už nevedia dočkať tejto nedele, nakoľko vtedy sa kórejský výrobca rozhodol predstaviť nových nástupcov modelov Galaxy S8/S8+. Touto premiérou tak mnohých poteší ešte pred otvorením konferencie MWC 2018, no to nie je jediná vec, ktorá nás prekvapí. Už pred časom sa hovorilo o zvýšení cien za nový Samsung Galaxy S9/S9+. Posledné uniknuté informácie tieto dohady len a len potvrdzujú.

V minulom roku sa konferencie MWC 2017 kórejský Samsung nezúčastnil a predstavovanie nových smartfónov tak zahájilo LG s modelom G6. Teraz sa však všetko mení a je to práve tento Samsung, kto odhalí svoje nové vlajkové lode ešte skôr ako všetká konkurencia. Táto veľkolepá šou sa udeje už o 2 dni, teda 25. februára. Po dlhých mesiacoch čakania a špekulácií tak konečne uvidíme nových zástupcov S-línie, ktorí majú byť ešte dokonalejší.

To najlepšie od Samsungu

Samsung im mal pridať hneď niekoľko vylepšení, a to najmä po stránke hardvéru. Dizajnový jazyk sa v porovnaní s minuloročnými modelmi Galaxy S8/S8+ príliš nezmenil. Najvýraznejšou úpravou prejde hlavný fotoaparát, pod ktorého objektívom si miesto nájde snímač odtlačkov prstov. U menšieho modelu Galaxy S9 sa stretneme len s jediným snímačom fotoaparátu, no väčšia S9-ka „Plus“ ich prinesie hneď dva. Jeden z nich bude mať dokonca variabilnú clonu v rozsahu f/1.5 až f/2.4 a zvládne tak fotenie aj v náročných svetelných podmienkach.

Nenechaj si ujsť
Takmer oficiálny pohľad a sumár funkcií Galaxy S9/S9+. Toto je prichádzajúci kráľ Samsungu

Ďalšou inováciou majú byť stereo reproduktory, ktoré by pre kvalitnú reprodukciu zvuku mala vyladiť spoločnosť AKG. Na prednej stene zasa malo dôjsť k vylepšeniu technológie rozpoznávania tváre, ktorá bude v nových modeloch využívať aj Iris skener. Navyše sa môžeme tešiť na skutočne výkonný hardvér v podobe procesora Snapdragon 845, alebo Exynos 9810 v spolupráci so 4/6 GB operačnej pamäte RAM, pričom touto kombináciou nové S9-ky v Antutu mnohých ohúrili. Tu však prekvapenia od Samsungu nekončia, no tým ďalším sa fanúšikovia rozhodne nepotešia.

Zákazníci si opäť raz priplatia nemalý peniaz

Správy a dohady o zvýšení cenovky týchto nových vlajkových lodí boli teraz potvrdené. Známy Evan Blass totiž odhalil európske ceny, za ktoré sa bude Galaxy S9/S9+ predávať a rozhodne nejde o malé čiastky. Za prvý z dvojice si má Samsung vypýtať slušných 841 €, no model Galaxy S9 bude stáť takmer rovnako ako minuloročný Samsung Galaxy Note 8, konkrétne 997 €.

Výrobca teda pôjde s cenou poriadne nahor, čo môže od kúpy týchto noviniek odlákať nejedného zákazníka. Napriek všetkým vylepšeniam je otázne, či o tieto novinky prejavia kupujúci dostatočný záujem a budú im stáť za to, aby vymenili svoje „staré“ S8-ky za ich nástupcov. Kúpil by si Samsung Galaxy S9, alebo S9+ za takéto ceny?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom