Viacerí odborníci, ale aj neprajníci Applu môžu namietať, že spoločnosť má svoje najlepšie časy už za sebou, no skutočnosť je podľa Tima Cooka úplne iná. On sám vidí v tomto gigantovi ohromný potenciál, ktorý má z dlhodobého hľadiska veľký význam a rozhodne nie je na pokraji svojich možností. Hoci Apple zažil počas posledných mesiacov niekoľko krušných chvíľ, Tim Cook prezradil, že spoločnosti sa aj napriek istým problémom stále dobre darí. 

Nedávne správy o vývoji situácie v Apple neveštili nič dobré ani pre investorov. Kvôli ohláseným nižším predajom a miliardovým stratám klesli akcie spoločnosti v priebehu chvíle až o 10 %. V závere roka sa tiež objavovali problémy s malým odbytom nových iPhonov, kvôli čomu mal u vybraných modelov Apple skresať výrobu. Do všetkého však ešte „zavaril“ aj Qualcomm, ktorý vyhral súdy hneď na niekoľkých frontoch, kde bol následne zakázaný predaj niekoľkých generácií iPhonov.

Budúcnosť Apple je oveľa pozitívnejšia ako sa zdá

Negatívne informácie sa tak znova postarali o to, že mnohí začali hovoriť o pomalom konci tohto kalifornského giganta. CEO Apple, Tim Cook, však v rozhovore pre televíziu CNBC tvrdí, že pri pohľade do budúcnosti má spoločnosť veľké šance na úspech. Kondícia, v ktorej sa má firma nachádzať, je vraj najlepšia za posledné roky. Za všetko môže podľa Cooka skvelé zosúladenie hardvéru a softvéru zariadení a inovatívna kultúra spoločnosti. Ďalším dôvodom na úspech má byť aj veľké množstvo milovníkov iPhonov, ktorých je celkovo až 1,4 miliardy. Len v roku 2018 k nim pribudlo 100 miliónov nových používateľov.

Nenechaj si ujsť
Apple v Las Vegas podpichuje konkurentov: Veľkým plagátom promuje iPhony

Majitelia týchto zariadení totiž majú podľa tvrdení v rozhovore najlepšiu používateľskú skúsenosť a lojalitu. Rovnako sa však rozvíjajú aj služby, medzi ktoré neodmysliteľne patrí známy App Store. Kým v roku 2010 vďaka nemu spoločnosť získala 7 miliárd dolárov, koncom minulého roka to už bolo 41 miliárd dolárov. Zároveň sa očakáva aj rekordný 1. kvartál tohto roka, v ktorom by služby mohli Applu vyniesť až 10,8 miliardy dolárov.

V rozhovore však Tim Cook nezabudol spomenúť ani významnú rolu Apple Watch pri záchrane životov ľudí, či možnosti iPhonov, ktoré si mnohí zamilovali. Správy o tom, že iPhone XR nebol pre Apple úspechom označil za „kecy“.

Podľa jeho tvrdení sa tomuto dostupnejšiemu modelu darí a stále sa pracuje na zvýšení predaja. Spoločnosť má totiž dlhodobé plány a vyhliadkam do budúcnosti aktuálny stav vyhovuje. Hoci CEO Apple opísal vývoj ako ideál, ktorý by chcela dosiahnuť každá firma, ostáva stále otázne, akým smerom sa bude všetko uberať.

Qualcomm totiž stále obchádza súdy kvôli porušovaniu patentov a zákaz predaja iPhonov v Nemecku a Číne taktiež nerobí spoločnosti veľmi dobré meno. Tim Cook ale vidí všetko pozitívne, o čom sa môžeš presvedčiť aj v priloženom videu s rozhovorom pre televíziu CNBC. Najnovšie vyhlásenia Cooka tak rozdelili ľudí na dva tábory.

Niektorí si myslia, že Apple skutočne napreduje a inovuje stále viac a viac, pričom produkty dosahujú špičkové kvality.  Naopak na druhek strane stoja ľudia, ktorí si myslia, že Apple už dávno nevyužíva potenciál a len sa vezie na vlne dávnych úspechov. V každom prípade, daj nám aj ty pokojne vedieť, čo si myslíš o tejto situácii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom