Analytikom viacerých spoločností sa práve začínajú rušné pracovné chvíle. Začiatok roka totiž znamená číselné zhodnotenie minulého roka napríklad v rámci počtu vyrobených a predaných kusov či celkovo minuloročných ziskov. Práve ziskom príjmov sa zaoberal aj Apple, ktorého však pravdepodobne výsledky nepotešia.

Nuž, strata príjmov vo výške výške 9 miliárd dolárov nepoteší zrejme nikoho. Zaujímavosťou však je príčina, kvôli ktorej kalifornský gigant príde o veľké množstvo peňazí. Za všetko môže slabý dopyt po iPhonoch, ktorý je čiastočne spôsobený tým, že množstvo ľudí namiesto kúpy nového modelu jednoducho vymení batériu. Túto informáciu obsahoval list, ktorý investorom adresoval priamo Tim Cook.

Apple už minulý rok pripustil, že slabšie predajné čísla starších iPhonov sú aj výsledkom batérií, ktoré spôsobili vypínanie smartfónu. Tento výsledok nakoniec viedol k zníženiu poplatku výmeny o viac než polovicu. Kým za predošlú výmenu batérie používatelia zaplatili 79 dolárov, v súčasnosti oprava predstavuje už len 29 dolárov.

Prečítajte si tiež!
Huawei sa postaral o ďalšie fiasko. Fanúšikom na Twitteri poprial šťastný nový rok z iPhonu

Nižší poplatok v roku 2018 spôsobil to, že oveľa viac ľudí sa namiesto kúpy nového iPhonu rozhodlo pre výmenu batérie. Navyše pri súčasnej cene za najnovšie iPhony, ktoré prekračujú hranicu 1000 €, je výmena batérie určite lepšia voľba, minimálne v rámci úspory peňazí. Každý z nás určite pozná množstvo priateľov, ktorí stále používajú niektorý zo starších iPhonov, pretože sú spokojní, prichádzajú stále nové aktualizácie a ani po rokoch používania nedochádza k spomaleniu pri používaní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom