Najnovšie správy od portálu LetsGoDigital prinášajú patenty spoločnosti Apple, ktoré ukazujú, ako by mohli vyzerať iPhony v roku 2020. Okrem podpory 5G má byť najväčšou zmenou displej bez výrezu a predná kamera umiestnená pod ním. O téme píše GSMArena.

Predná kamera a snímač odtlačkov prstov pod displejom

Rok 2020 je už za dverami, a s ním prichádzajú aj nové špekulácie o budúcoročných iPhonoch. Apple si totiž údajne nedávno v Japonsku požiadal o trojicu pozoruhodných patentov na dizajn, ktoré zverejnil Japonský patentový úrad 23. decembra.

Podľa týchto náčrtov majú mať nové iPhony obdĺžnikový bezvýrezový displej so štvorcovými rohmi, čo naznačuje, že toto zariadenie obsahuje pod displejom vrátane snímača odtlačkov prstov aj prednú kameru.

Zobraziť celú galériu (2)
Patenty spoločnosti Apple / Zdroj: LetsGoDigital

Podľa zistení redaktorov z portálu GSMArena však ide iba o čiastočný patent, ktorý sa vzťahuje na zvýraznený displej, pričom všetko naokolo je použité ako referencia. Aj napriek tomu, že celkový patent stále nemusí znamenať nový produkt, naň existuje niekoľko možných vysvetlení. Prvým z nich je, že Apple sa chystá predstaviť aktualizovaný iPod Touch, ktorý bude založený na dizajne súčasných iPhonov. To však znie skôr nepravdepodobne, keďže spoločnosť novú generáciu iPod Touch predstavila tento rok v máji.

Zobraziť celú galériu (2)
Najnovšia generácia iPod Touch bola predstavená tento rok / Zdroj: Apple

Medzi možné vysvetlenia tiež patrí, že ide o nový lacný displej pre ešte lacnejšie iPhony, ktoré by spoločnosť predstavila ako konkurenciu pre lacné čínske smartfóny, kvôli ktorým výrazne stráca podiel na globálnom trhu. Už dlhšiu dobu sa tiež hovorí o budúcoročnom nástupcovi obľúbeného iPhone SE, avšak nie je isté, či to súvisí práve s týmto patentom.

Zobraziť celú galériu (2)
TheOfficialAyush/YouTube

O možnej integrácii snímača odtlačkov prstov v displeji do nových iPhonoch sme ťa však informovali už začiatkom decembra, a tak odstránenie funkcie Face ID neznie až tak neuveriteľne.

Je tiež zrejmé, že nové modely budú ponúkať podporu 5G, avšak stále nie je úplne isté, kto má americkému gigantovi požadované modemy dodávať. Apple s predstavovaním svojich produktov vždy pritiahne obrovskú pozornosť a inak to nebude ani budúci rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom