Nové informácie z radov Apple o pripravovanom „lacnom“ iPhone, ktorý by mal byť nástupcom populárneho modelu iPhone SE, sú vonku. Portál BGR informuje, že novinka neponesie názov iPhone SE2, ale dostane označenie iPhone 9.

V podstate sa ale na profile pripravovaného zariadenia, ktoré by sme mali vidieť už o niekoľko mesiacov, nič okrem názvu nezmenilo. Detaily, ktoré doteraz unikali von ako o zariadení iPhone SE2, sú teda platné aj pre iPhone 9.

Pixabay

Ako píše 9to5mac, kľúčovými vlastnosťami by mal byť 4.7″ displej, vzhľad kopírujúci iPhone 8. Novinka by teda mala mať fyzické tlačidlo a pomerne hrubé rámiky na spodnej aj vrchnej strane. Srdcom smarfónu bude najmodernejší Bionic A13 procesor a na zadnej strane by sa mal nachádzať iba jeden objektív fotoaparátu. Čo však určite bude pripravovanej novinke chýbať, je funkcia 3D Touch.

Očakáva sa, že pri iPhone 9 budú k dispozícii dve pamäťové verzie, a to 64 GB alebo 128 GB, a používateľ bude mať na výber z troch farebných verzií – sivá, strieborná a červená. Cenovka by mala štartovať na hranici 400 dolárov, čo by bolo podstatne menej, za koľko sa predáva už niekoľko rokov starý model iPhone 8. Z radov Apple sa nám tak skutočne rysuje adept na získanie si mnohých zákazníkov, ktorí túžia po systéme od Apple, no za telefón nechcú vysoliť celý majland.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP