Podľa najnovších správ z denníka Economic Daily News by mali budúcoročné modely iPhonov dostať ultrazvukový snímač odtlačkov prstov, ktorý bude zabudovaný priamo v displeji. O téme píše MacRumors.

Ultrazvukový snímač v displeji už v budúcoročnom iPhone

Snímače odtlačkov prstov, ani tie pod displejom, nie sú vo svete smartfónov ničím novým, ale Apple svoje Touch ID nepoužíva v nových smartfónoch už od iPhone 8 a 8 Plus. Podľa najnovších špelukácií sa to má však v najbližšom období zmeniť a Apple údajne plánuje použiť technológiu ultrazvukového snímania odtlačkov prstov aspoň v jednom iPhone, ktorý bude uvedený na trh v roku 2020 alebo 2021.

Apple sa má totiž údajne stretnúť s predstaviteľmi firmy GIS z Taiwanu, aby prebrali jeho vývoj, ktorý má začať už budúci rok. GIS by následne s dodávkou potrebných komponentov spolupracoval so spoločnosťou Qualcomm, informuje Wccftech.

V súčasnosti poznáme dva typy snímačov odtlačkov prstov pod displejom, a to optické a ultrazvukové. Prvé spomenuté fungujú na báze svetla emitujúceho z displeja smartfónu, pomocou ktorého vytvárajú 2D obraz odtlačku, zatiaľ čo ultrazvukové využívajú práve vyvokofrekvenčný zvuk, a vytvárajú obraz odtlačku prsta v 3D.

Americký Qualcomm už dodáva ultrazvukové skenery pre smartfóny Samsung Galaxy S10 a Note 10, avšak smartfóny od Apple by mohli v budúcich rokoch používať ešte pokročilejšiu verziu tejto technológie.

Zobraziť celú galériu (1)
Youtube / Marques Brownlee

Práve Qualcomm okrem iného najnovšie odhalil aj svoj nový snímač odtlačkov prstov 3D Sonic Max, ktorý má omnoho väčšiu plochu snímania než súčasné senzory, a dokáže si poradiť aj s viacerými prstami naraz.

Na tohtoročnej konferencii Mobile World Congress Congress riaditeľ spoločnosti, Gordon Thomas, tiež uviedol, že ich cieľom je vyrobiť senzor, ktorý by fungoval prakticky na celom displeji. Pokiaľ by bol snímač tohto typu prítomný práve v budúcoročných modeloch iPhone, pritiahlo by to určite obrovskú pozornosť.

Zobraziť celú galériu (1)
Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
Qualcomm odhalil nové TOP procesory pre vlajkové Android smartfóny. Snapdragon 865 nahrá aj 8K video

Čo bude s Face ID?

Tieto špekulácie podporujú aj nedávne správy viacerých analytikov, ktorí očakávajú, že americký gigant predstaví iPhone so snímačom odtlačkov prstov pod displejom aj funkciou Face ID, pričom sa tak má stať práve v roku 2020 alebo 2021.

Otázne však je, či bude mať pre Apple zmysel udržiavať vo svojich telefónoch pokročilé rozpoznávanie tváre Face ID, ak budú naozaj disponovať novou technológiou snímania odtlačkov prstov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP