Motoristický portál Motor Trend každoročne organizuje súťaž o najlepší automobil sveta. Súčasťou tohto zápolenia sú aj preteky v rýchlosti, kde si všetci konkurenti zmerajú sily na dráhe s dĺžkou štvrť míle (približne 400 metrov). Pretek, ktorý je už v názve označený ako ten najlepší na svete, mal tento rok aj účastníka bez spaľovacieho motora.

Šprintu sa zúčastnili automobily s obrovským výkonom, ako Porsche 911 Turbo S, Ferrari 488 GTB, Mercedes AMG GT R či McLaren 570GT. Súťaž usporiadali na dráhe kalifornskej vojenskej základne Vandenberg, ktorá patrí americkému letectvu a slúži aj na štart rakiet. To sa teda zdá ako celkom vhodný priestor pre súperenie automobilov so stovkami konských síl pod kapotou.

preteky najrýchlejších áut sveta
Zobraziť celú galériu (1)
Motor Trend / YouTube

Náhradník s možnosťou vyhrať

Na intenzite pridala pred štartom ešte jedna skutočnosť. Do zástupu súťažiacich sa tentoraz postavilo aj vozidlo bez tradičného spaľovacieho motoru, ktoré pôvodne nesúperilo s ostatnými v celkovom rebríčku o najlepší automobil. Mazdu MX-5 Miata RF, ktorá by v konkurencii ostatných supervýkonných vozidiel bola bez šance, nahradila Tesla Model S P100D. Tento najvýkonnejší elektromobil od Tesly spolu s beštiálnym módom Ludicrous už rozhodne mohol zamiešať karty. O napínavý priebeh ťa ale neukrátime. Ako to celé dopadlo si môžeš pozrieť v priloženom videu a daj nám vedieť, čo si myslíš o výsledku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom