Úplne prvým smartfónom testovaným našou redakciou, ktorý nenavrhli „čínske ruky“, je tohtoročný Samsung Galaxy A5. Jedná sa už o tretiu generáciu modelu A5, ktorého púť začala ešte v roku 2014. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Počas uplynulých troch rokov výrobca A5-ku len mierne vylepšoval a tento rok sa konečne dočkala aspoň niekoľkých väčších zmien. Dizajn sa drží starých „samsungáckych“ koreňov, čiže smartfón je vyrobený z prémiového skla a kovu. Z prednej strany upúta primerane veľký 5.2-palcový Super AMOLED displej s tradičným FullHD rozlíšením. Pod kapotou novinky nájdeš osemjadrový procesor Exynos 7880 a konečne aj 3 GB pamäť RAM. Minuloročný model zaostával najmä podpriemernou RAM pamäťou o kapacite len 2 GB. Kapacita úložiska je 32 GB a podporuje rozšírenie microSD kartami až do 256 GB.

Samsung Galaxy A5 2017 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Operačným systémom je Android v staršej verzii 6.0.1 Marshmallow. Samsungu nie je fotografická stránka ľahostajná a novú A5-ku preto vybavil kvalitným 16 MPx snímačom na zadnej aj prednej strane. Smartfón je navyše dostupný v dvoch verziách, ktoré sa líšia podporou DualSIM. Nami testovaný model ale podporou dvoch SIM kariet nedisponuje a na slovenský trh pravdepodobne druhá verzia nikdy ani nezavíta.

Zobraziť slovenskú cenu

Vo výbave je v neposlednom rade aj služba Samsung Pay, snímač odtlačkov prstov v domovskom tlačidle, USB konektor typu-C, certifikácia IP68 a plná podpora LTE. Túto výbavu napája priemerná 3000 mAh batéria. Smartfón budeme v najbližšej dobe poriadne testovať, no celé sa to môže odvíjať aj od teba. Stačí, keď sa s nami podelíš o svoje otázky a odpovede potom nájdeš v podrobnej recenzii už o niekoľko dní.

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy A3 a Galaxy A5 (2017) mieria na slovenský trh

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
50%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.