Tesle sa v poslednom štvrťroku nedarí podľa predstáv, keď zaznamenala najväčšiu stratu v histórii. To podnietilo amerického giganta, aby znížil produkciu Modelu S a Modelu X. Všetko vsádza na Model 3.

Tesle sa finančne nedarí

Tesla v poslednom štvrťroku zaznamenala výnosy v celkovej výške 2,98 miliardy dolárov. Napriek tomu, že tieto výnosy sú vyššie ako očakávaných 2,39 miliardy dolárov, automobilka zaznamenala stratu na akcii vo výške 2,92 dolárov. Spoločnosť teda uviedla, že v poslednom štvrťroku plánuje znížiť výrobu Modelu S a Modelu X o 10 %. Zvyšné zdroje plánuje sústrediť do výroby najnovšieho Modelu 3.

Na plánoch do budúcnosti musí viac zapracovať

Tesla chce do konca prvého štvrťroka 2018 vyrábať 5 000 vozidiel týždenne. Či sa jej ale tento plán podarí naplniť, je otázne. Predsa len, prvý plán vyrobiť 1500 vozidiel za október zostal na reálnom čísle 260. Elon Musk okomentoval tieto skutočnosti tak, že Model 3 bol výrobným „peklom“.

„Aj keď sa pokúšame každý týždeň významne pokročiť v odstraňovaní problémov Modelu 3, povaha výrobných problémov na výrobnej linke zapríčiňuje, že je ťažké presne predpovedať, ako dlho bude trvať, kým sa odstránia všetky problémy, alebo či sa objavia nové “ uviedla Tesla vo svojom vyhlásení.“

Tesla nie je našťastie len o autách

Našťastie Tesla nežije len z áut. Spoločnosť uviedla, že spolupracuje s organizáciami v Portoriku, aby poskytla solárne panely po devastácii, ktorú napáchal hurikán Mária. Inštalácia energetických úložných jednotiek vzrástla v treťom štvrťroku o 138 %, a to vďaka elektrickej batérii Powerwall. Hoci akcie Tesly klesli o 5 %, jej trhový limit vzrástol na 51 %, čím prevýšili producentov, ako Ford, Fiat Chrysler a General Motors.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom