Americký výrobca elektromobilov spustil v roku 2015 zákaznícky program, aby vyzdvihol predaje, ale zároveň zviditeľnil svoje modely. Pár rokov od jeho začiatku ho však čaká koniec, pod ktorý sa zrejme podpísali nečakané úspechy zákazníkov a rôzne exkluzívne výhry. Za posledný čas sa zákaznícky „referral“ program poriadne zmenil a medzi inými cenami teraz bude Tesla rozdávať až 80 kusov elektrického modelu Roadster. 

Za tie roky, odkedy Tesla spustila svoj program odporúčaní zákazníkov sa jeho princíp zásadne zmenil. Tí, ktorým sa podarilo ku kúpe nového elektromobilu spoločnosti prilákať ďalších ľudí, dostávali zo začiatku nižšie ceny a kredit bol pripísaný ako na stranu zákazníka, tak aj pre nového majiteľa modelu od Tesly. Teraz je však všetko inak a členovia tohto programu už dostávajú zväčša len pozvánky na špeciálne udalosti či rôzne darčekové predmety s logom spoločnosti.

Tesla bude zadarmo rozdávať nový Roadster

V uplynulom roku však spoločnosť odomkla pre členov aj tzv. „tajný level“, ktorý so sebou prináša lákavú cenu v podobe modelu Roadster úplne zdarma. Tesla začala zľavy pripočítavať po 5 nových zákazníkoch, kedy sa tento level vďaka odporúčaniam odomkol a člen programu tak dostal za každého ďalšieho klienta spoločnosti 2 % zľavu. Spočiatku sa mohlo zdať, že týmto spôsobom si môžu mnohí zarobiť na výraznú zľavu z ceny nového Roadsteru, no program bežal až príliš dlho.

Nenechaj si ujsť
Tesla poriadne zvýši cenu svojich elektromobilov. Nárast predstavuje viac ako 10 000 dolárov

Viacerí zákazníci si tak dokázali vďaka tomu pripísať dostatok zliav na to, aby získali až 2 nové Tesly Roadster úplne zadarmo. Všetko to začalo po tom, čo Tesla pridala do programu aj Model 3, ktorý rozbehol veľké šialenstvo a objednávky sa len tak hrnuli. Vďaka nižšej cene sa podarilo prilákať väčšie množstvo zákazníkov. Členom programu tak Tesla skutočne dodá aj 2 nové Roadstery, pokiaľ priniesli spoločnosti 105 nových klientov.

Vďaka tomu sa už teraz môže na svoj Roadster zdarma tešiť už 60 ľudí, pričom 20 by malo dostať o jeden elektrický superšport naviac. Hoci sa môže zdať, že Tesla sa kvôli tomuto programu odporúčaní môže dostať do problému, pretože dodať 80 Roadsterov zdarma nebude lacný špás, v skutočnosti si vďaka výnosom za väčší počet objednávok Modelu 3 polepšila. Čoskoro sa však tento program skončí a lákavé ceny tak budú minulosťou, no do 1. februára môžu ešte stáli zákazníci prilákať zopár nových a získať tak vytúžený Roadster úplne zadarmo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom