Po viacerých dobrých správach z dielne Tesly však už prichádza aj jedna menej potešujúca. Elektromobily nielen značky Tesla obdivuje mnoho fanúšikov, no na druhej strane je niekedy zarážajúca cena, ktorú si nemôže dovoliť každý. Doposiaľ bola spomedzi sedanov cenovo najdostupnejšou variantou práve Model S, no to sa už o chvíľu stane minulosťou.

Koniec 75 kWh batérie

Hlavnou príčinou je to, že Tesla už do výbavy pre Model X a Model S ďalej nebude zaraďovať batériu s kapacitou 75 kWh. Túto informáciu oznámil už tradične prostredníctvom sociálnej siete Twitter Elon Musk. Zákazníci, ktorí ešte chcú stihnúť kúpiť automobil s najnižšou kapacitou batéria, tak majú čas spraviť do nedele 13. januára.

Batérie s kapacitou 75 kWh boli súčasťou elektromobilov takmer 2 roky, no už o zopár dní sa ich účinkovanie nadobro skončí. Po dátume stanovenom spoločnosťou budú k dispozícii už len batérie, ktorých kapacita predstavuje 100 kWh. Znamená to síce o dosť väčší dojazd, no zároveň aj cenu, ktorá už nebude tak prijateľná, ako to bolo v prípade 75 kWh batérií. V roku 2017 došlo aj k ukončeniu ponuky automobilov s batériou 90 kWh a 100 kWh batéria tak zatiaľ zostane jedinou ponúkanou.

Prečítajte si tiež!
Elon Musk znova šokuje verejnosť. Do Tesly Roadster vraj reálne pridá technológiu z rakiet SpaceX

Nakoľko je zvykom, že Tesla nezvykne meniť či zvyšovať ceny svojich automobilov, tentokrát to bude nutné. V praxi pôjde o napríklad zdraženie Modelu S o takmer 20 000 dolárov a Modelu X o približne 15 000 dolárov. V blízkej budúcnosti je pravdepodobný aj facelift Modelu S, ktorý je na trhu už viac než 6 rokov. S novou generáciou by tak mohla prísť aj väčšia kapacita batérie, ktorá by bola vyrobená novým typom článkov 2170.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom