Po veľkolepom predstavení druhej generácie tohto elektrického športiaku sa ho na reálnych fotografiách podarilo zachytiť iba výnimočne. Samotná Tesla teraz vystavila svoju novú, elektrickú pýchu v hlavnej budove v Palo Alto a neskôr aj vo svojej továrni. 

Plány Elona Muska a jeho Tesly sa rozrástli v minulom roku, keď na jeseň predstavil novú generáciu modelu Roadster. Spolu s ním však svetlo sveta uzrel aj elektrický nákladiak Tesla Semi, ktorý má prísť na trh ešte skôr ako táto športová novinka. Jej príchod k zákazníkom je naplánovaný na rok 2020. Spoločnosti tak ostáva dostatok času na vyladenie všetkých detailov a testovanie.

Elektrický Roadster je pastvou pre oči

Po dlhých týždňoch, odkedy sa nový Roadster ukázal na fotografiách naposledy, sa pred očami verejnosti predvádza opäť. Tentokrát ho Tesla na chvíľu umiestnila priamo do svojej centrály a neskôr aj do továrne Gigafactory vo forme prototypu.

Nenechaj si ujsť
Má Tesla Roadster nového konkurenta? Japonci tvrdia, že majú oveľa väčšiu beštiu

Do uvedenia tejto elektrickej „rakety“ na trh ostáva ešte dosť času, no už teraz dokáže Tesla Roadster hravo zdolať tiež tých najväčších protivníkov. Pripomeňme si len, že v útrobách tohto elektrického športiaka sa nachádzajú batérie s kapacitou až 200 kWh. Tie dodávajú energiu silným elektromotorom, ktoré sa postarali o extrémne zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 1,9 sekundy.

Ručička tachometra sa pritom má zastaviť na rýchlosti presahujúcej 400 km/h. Vďaka najmodernejším technológiám teda zvláda Tesla Roadster 2. generácie všetky výzvy od svojich benzínových či naftových rivalov. Mnohí sa už teraz rozhodne nevedia dočkať, kedy sa tento elektrický superšport objaví na cestách, no na ten moment si ešte chvíľu počkáme. Zatiaľ nám však Elon dovolí pokochať sa novým Roadsterom v budovách spoločnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom