Tesla navrhla svoje autá tak, aby sa dali ľahko a efektívne ovládať aj počas chladných mesiacov. Príkladom môže byť funkcia predohrevu, ktorú priamo v akcii ukázal na videu jeden z majiteľov Tesly Model 3.

Okrem samotného špičkového elektrického pohonu svoje automobily vybavuje Tesla aj šikovnými a inteligentnými funkciami, ako je napríklad autopilot či aj taká banálna vec, ako je predohrev. Ten môže veľmi efektívne pomôcť hlavne v chladných a mrznúcich mesiacoch.

Stačí hodina predohrevu a auto je prístupné

Výhodu predohrevu na svojom videu prezentoval aj majiteľ Tesly Model 3, ktorý je na YouTube známy vďaka účtu Tesla Owners Online.

Ako hovorí, v mieste jeho bydliska (Ontario v Kanade) sa počas víkendu spustil dážď, no keď v noci teploty klesli pod nulu, jeho Model 3 kompletne pokryla hrubá vrstva námrazy.

Táto námraza tak zablokovala prístup do vozidla a hlavne nabíjačku, ktorá zostala uväznená v nabíjacom porte. Majiteľ vozidla využil situáciu a na kamere zachytil, ako sa s týmto problémom popasuje funkcia predohrevu vozidla.

Za pomoci telefónu bez toho, aby reálne nastúpil do vozidla, zapol funkciu predohrevu. Následne stačilo počkať necelú hodinku a automobil bolo možné otvoriť a taktiež vytiahnuť nabíjačku.

Námraza nie je len problém Tesly

Ako sám majiteľ podotýka, niekto by mohol tento príklad so zamrznutou nabíjačkou v porte komentovať ako nevýhodu Tesly. Treba si však uvedomiť, že takáto námraza môže postihnúť akékoľvek auto odstavené vo vonkajšom prostredí.

Ak je raz karoséria pokrytá hrubou námrazou, je veľmi ťažké sa dostať do auta a niekedy to môže skončiť aj poškodenými kľučkami, alebo aj horšie. Tesla tak ukazuje dlhšie, no veľmi šikovné riešenie pri boji s týmto problémom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom