Tesla má problémy s dodávkami dvojice luxusnejších elektromobilov, Modelu S a Modelu X. Automobilka ich totiž nestíha vyrábať v takej miere, v akej si ich zákazníci objednávajú a preto je nútená pozastaviť objednávky mimo Severnej Ameriky, informuje portál Electrek.

To znamená, že vynovenú Teslu Model S a Model X si v Európe ani v Ázii dočasne nekúpiš. Tesla pritom prerušila výrobu dvoch najluxusnejších modelov už v januári tohto roka, nakoľko došlo k väčším vylepšeniam oboch elektromobilov.

Tesla

„Refreshnutý“ Model S začal schádzať z výrobnej linky iba v júni a Model X až v októbri, no počas výrobnej odstávky automobilka stále prijímala nové objednávky aj spoza veľkej mláky.

Zákazníkom prídu až o niekoľko mesiacov

Tesla teraz v prvom rade plánuje vybaviť existujúce objednávky v USA, ale aj v Európe a Číne. Nové objednávky mimo amerického trhu preto neprijíma a zákazníci, ktorí si už vynovený Model S či Model X objednali, nedostali príliš povzbudivý mail.

NEPREHLIADNI
Tesla Model S oslávila 8 rokov – toto je fenomenálna životná cesta auta, ktoré zmenilo automobilový priemysel

Tesla ich informovala, že Model S a Model X začne dodávať do Európy a Číny až v druhej polovici roka 2022. To v skutočnosti znamená, že Európa bude jeden a pol roka bez jediného dodaného Modelu S a X.

Najrýchlejší produkčný elektromobil súčasnosti

Jednoduchosť a čistý dizajn. To sú dve vlastnosti, ktorých sa Tesla pri svojich automobiloch od počiatku drží a obe si uchováva aj nová verzia Modelu S. Športový elektrický sedan priniesol viditeľné zmeny iba v interiéri, to ostatné sa ale odohráva na pohonnom ústrojenstve.

Tesla (Úprava redakcie)

Elon Musk uviedol, že nový najvýkonnejší Model S Plaid dokáže zrýchliť z 0 na 60 míľ/h (96 km/h) pod dve sekundy, pričom tento míľnik podlezie o jedinú stotinku a presne túto hodnotu oficiálne uvádza automobilka na svojom webe.

Novému Modelu S sa tak pozrel „na zúbok“ aj portál MotorTrend, ktorý bežne testuje zrýchlenie áut na svojej testovacej trati. Pri šprinte z 0 na 60 míľ/h sa im podarilo dosiahnuť oficiálny čas 1,98 sekundy, čo je ešte o 0,01 sekundy rýchlejšie ako uvádza samotná Tesla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú