Je všeobecne známe, že Model X od Tesly sa radí medzi najbezpečnejšie SUV na svete a vo väčšine testov dokonca dosiahlo absolútne prvenstvo. Najlacnejší z modelovej rady Tesly, Model 3, je však na tom z bezpečnostného hľadiska tiež veľmi dobre.

Model 3 sa radí k tým najlepšie hodnoteným vozidlám v takzvaných crash testoch. Ako informoval portál Electrek, Model 3 nedávno získal ďalšie 5-hviezdičkové hodnotenie, tentokrát od agentúry ANCAP.

Austrálsky program na testovanie bezpečnosti nových áut udelil maximálny počet bodov hneď v niekoľkých kategóriach, z čoho ochrana dospelých vo vozidle získala 96 %, ochrana detí vo vozidle 87 %, ochrana účastníkov premávky 74 % a bezpečnostné asistenty 96 %.

Agentúra ANCAP testovala verziu iba so zadným pohonom, no certifikát sa vzťahuje na všetky tri predávané verzie, teda aj na verziu All Wheel Drive a Performance.

CEO spoločnosti ANCAP, James Goodwin, vyjadril obrovské nadšenie z výsledkov  testu. Podľa neho hodnoty, ktoré Model 3 dosiahol, sú fantastické a je veľmi rád, že automobilky vyrábajúce nové elektromobily kladú veľký dôraz na bezpečnosť pasažierov vozidla.

Detailné výsledky celého testu si môžeš pozrieť na stránke ANCAP, ktoré sa tu nachádzajú v nádhernej a ľahko zrozumiteľnej grafike.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú