Kúpiť si prémiový smartfón nebýva práve najlacnejšia záležitosť. YouTuber z kanála Strange Parts však na to išiel z opačného konca a po skúsenostiach so skladaním vlastného iPhonu 6S sa tentokrát rozhodol zložiť z kúpených súčiastok niekdajší TOP model od Samsungu. Poskladať si Samsung Galaxy S9+ iba z komponentov od čínskych predajcov sa zdá byť ako poriadne náročný proces, no Scotty Allen to predsa len zvládol.

Možno si aj ty spomínaš na chlapíka, ktorý sa ešte v roku 2017 rozhodol vrátiť do iPhonu 7 starý dobrý 3,5 mm jack. Neskôr si taktiež zložil vlastný iPhone 6S, a to iba z komponentov z „druhej ruky“ od neoficiálnych predajcov elektronických súčiastok v čínskom Šen-čene. Tentokrát však stavil na skladanie Androidu, ktorý predtým nikdy v rukách nedržal.

Po iPhone prišiel na rad Galaxy S9+

Prvotné problémy s výberom modelu, ktorý by Scotty Allen poskladal, neskôr vyriešilo jednoduché rozhodnutie. Kvôli nedostatku súčiastok na nový Samsung Galaxy S10 sa tento youtuber rozhodol prejsť o modelový rad nižšie a vybral si minuloročný Samsung Galaxy S9+. Pre úspešné zloženie celého smartfónu však bolo treba zohnať množstvo súčiastok, od základnej dosky, až po maličké skrutky a antény.

Zobraziť celú galériu (1)
Priebeh skladania Samsungu Galaxy S9+ pomocou komponentov kúpených u čínskych predajcov elektroniky. Zdroj: Strange Parts/YouTube

Nenechaj si ujsť
YouTuber, ktorý si poskladal vlastný iPhone 6S, prezradil či sa takýto projekt naozaj vypláca

Hoci by sa na prvý pohľad zdalo, že zohnať tieto komponenty v čínskych bazároch nebude problém, opak bol z časti pravdou. Nakoniec však Scotty zohnal všetko potrebné aj napriek tomu, že mnoho bazárov predáva najmä elektroniku do iPhonov. Po procese kompletizácie a zapojeniu všetkých súčiastok nasledovalo prvé zapnutie tejto skladačky.

Tá ale svojho nového používateľa spočiatku nemilo prekvapila. Systém bol totiž zablokovaný ochranný vzorom. Napriek tomu, že Scotty údajne nikdy predtým Samsung Galaxy S9+ v rukách nedržal, podarilo sa mu úspešne poskladať si vlastný funkčný kus. Celková cena za všetky kúpené komponenty žiaľ nie je známa. Viac detailov o tomto projekte ti prezradí aj priložené video.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom