Aj technicky zdatnejší používatelia smartfónov sa len málokedy púšťajú do ich rozoberania. Vo vnútri týchto zariadení sa totiž nachádza veľké množstvo malých komponentov, ktoré sa mnohokrát ťažko zháňajú. To však neplatí pre ďalekú Čínu, kde sa Scotty Allen rozhodol poskladať si svoj vlastný iPhone 6S. 

Celý priebeh svojho projektu zachytil na videu. Všetko začalo hľadaním tých správnych komponentov u čínskych (neautorizovaných) predajcov súčiastok pre iPhone 6S. Na poskladanie vlastného smartfónu je potrebné poriadne množstvo súčiastok od obyčajných skrutiek, až po displej či kryt zariadenia. Všetky potrebné komponenty Scotty kúpil v malých obchodoch s elektronickými súčiastkami, ktoré sú v Číne takmer na každom rohu. Najväčším problémom však bola základná doska.

zdroj fotografie: Scotty Allen

Nenechaj si ujsť
Aj tvoj starší iPhone môže vyzerať ako luxusná verzia iPhone 7. Stačí ti k tomu len málo

Spočiatku sa Scotty snažil o výrobu vlastnej matičnej dosky, no spájkovanie veľkého množstva súčiastok mu dalo zabrať, a tak to vzdal. Miesto toho si kúpil opravenú základnú dosku priamo z obchodu, kde na ňu predajca dokonca poskytoval záruku. Prvý kus obsahoval menšiu chybu, no vďaka záruke ju reklamoval a predajcu mu ju ochotne vymenil. Kompletizácia celého iPhonu 6S je nesmierne náročným projektom, no výsledok stojí za to! Všetky komponenty pre iPhone 6S stáli v Číne približne iba 280 €.


zdroj fotografie: Scotty Allen

Ak by sme však do tejto sumy zarátali aj cenu nástrojov a všetky pokazené súčiastky, tak by sa výsledná čiastka vyšplhala aj nad 1000 €. Napriek vysokým nákladom je tento projekt dôkazom, že Čína je rozmanitou krajinou, kde nič nie je nemožné. „Čínsky trh s komponentami pre smartfóny ma naozaj fascinoval. Keď niekto navrhol či je možné poskladať si vlastný smartfón len zo súčiastok z čínskych obchodov, okamžite som sa chytil príležitosti, aby som pochopil, ako to tu vlastne funguje.“ – Scotty Allen

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom