Smart televízory Samsung sú prvé, kde Antik Telecom spúšťa menu systém 3. generácie. Aplikácia AntikTV v novom dizajne poskytuje prístup k všetkým TV programov služby aj v najvyššej kvalite obrazu vďaka kódovaniu HEVC. Vyskúšať sa dá zadarmo.

V týchto dňoch pribudla do ponuky smart televízorov spoločnosti Samsung služba internetovej televízie AntikTV. Ponúka vyše 200 TV programov, desiatky rádií a záberov z dopravných a turistických kamier. Antik do novej služby nasadil moderné HEVC kódovanie, ktoré vie aj pri veľmi vysokom rozlíšení ušetriť dátový tok.

Premiéra nového prostredia služby v televízoroch Samsungu

Všetky programy je možné po stiahnutí aplikácie otestovať bezplatne. Používateľské rozhranie je takisto úplne nové – postavené tak, že kľúčový už nie je pohľad po technológiách prístupu ako to bolo doteraz, ale podľa obsahu a jeho žánroch bez ohľadu na to, či daný film či dokument je dostupný naživo, vo videopožičovni alebo v archíve.

Už viac ako rok vyvíjame nové používateľské rozhranie televíznych služieb, ktoré bude postupne slúžiť na všetkých podporovaných platformách. Tešíme sa, že dnes môžeme našim klientom sprostredkovať prvý pocit už z tretej generácie menu systému Antiku práve na Samsung televízoroch,“ vysvetľuje Vlastimil Lakatoš, manažér TV služieb ANTIK Telecom.

„Prvýkrát je hlavné menu postavené na agregácii obsahu a to bez ohľadu na to, kde sa konkrétne relácie naozaj nachádzajú – napríklad v živom vysielaní či archíve. Divák si ták nájde predmet svojho záujmu oveľa rýchlejšie ako v minulosti.“

Pre využitie novej aplikácie je potrebné vlastniť SmartTV Samsung s operačným systémom Tizen s rokom výroby 2017 a novším a stiahnuť si aplikáciu AntikTV. V prvej ostrej verzii je dostupné kompletné lineárne vysielanie v rozsahu služby AntikTV v najvyššej dostupnej kvalite.

Do ponúkaného obsahu patria najsledovanejšie slovenské a české verejnoprávne a komerčné TV stanice, regionálne, športové a ďalšie populárne kanály, živé kamery a rádiá. Pre vyskúšanie je každý TV program k dispozícii bezplatne po dobu 5 minút. Bezplatné sledovanie natrvalo umožňuje Vstupný balík so 14 stanicami zadarmo.

V cene 3,90 €/mesačne je potom vo Veľkom balíku k dispozícii až takmer 150 programov, predplatiť je možné aj Maďarský, Ruský a balík Babylon pre dospelých. Za jedno predplatné je možné používať AntikTV až na siedmych zariadeniach súčasne. V ďalších mesiacoch budú do aplikácie pribúdať služby videopožičovne a TV archívu.

Služba je dnes k dispozícii okrem smart televízorocv so systémom Samsung Tizen a Android aj na set-top boxoch Antiku a boxoch s Android OS, AppleTV boxoch, Android a Apple telefónoch. Počas roka pribudne podpora pre smart TV značky LG, pričom rozširovanie na ďalšie platformy bude pokračovať.

Ďalšie články:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom