Orange vyradil satelitnú TV z ponuky od začiatku minulého mesiaca. Stávajúci zákazníci ju môžu ešte využívať, no môžu prejsť aj ku konkurencii. Situáciu chce využiť Antik, ktorý podľa informácií z tlačovej správy podpísal predĺženie kontraktu na vysielanie cez satelit Eutelsat 16A, cez ktorý vysielal satelitnú televíziu aj Orange. Jeho zákazníkom ponúka pri prechode aj výhodné benefity.

Predĺženie vysielania satelitnej televízie si Antik zabezpečil predĺžením kontraktu s rakúskym operátorom A1 Telekom Austria a naďalej tak bude môcť vysielať televíziu cez satelit Eutelsat 16A na pozícii 16°E.

Noví zákazníci už satelitnú TV od Orange nezískajú

Práve prostredníctvom tejto družice vysiela aj Orange, ktorý už ale satelitnú televíziu novým zákazníkom neponúka. Doterajší klienti ju zatiaľ môžu využívať naďalej, no nie je známe dokedy. Mnohí používatelia tejto televízie tak mohli ostať v neistote.

Nenechaj si ujsť
Internet od Orangeu môžeš mať na niekoľko mesiacov zadarmo. Ako na to?

„Pre existujúcich zákazníkov sa nič nemení, obslúžení nebudú iba potenciálni noví záujemcovia o kúpu Orange TV cez satelit. Podobne ako pri iných službách, ak by sme v budúcnosti zvažovali akékoľvek zmeny, ktoré by sa mali dotknúť zákazníkov, určite ich o tom budeme vopred informovať,“ informoval pred časom redakciu FonTech.sk Orange.

Antik láka doterajších klientov Orangeu na vlastnú satelitnú televíziu. Pripravil pre nich benefity

Klientov satelitnej TV Orangeu chce teraz svojou ponukou prilákať košický Antik, ktorý popri predĺžení dohody o vysielaní cez spomenutý satelit ponúkol konkurenčným zákazníkom aj niekoľko výhod v prípade, ak sa rozhodnú prejsť na jeho satelitnú televíziu.

Sme radi, že sme dostali možnosť zachovať pre množstvo slovenských rodín prístup k ich TV vysielaniu bez nutnosti nákladných zmien domáceho vybavenia. Našim cieľom je povzbudiť zákazníkov a uistiť ich, že keď si zvolili satelitnú TV nespravili chybu ani keď iná spoločnosť trh opúšťa,“ vysvetľuje Igor Kolla, generálny riaditeľ ANTIK Telecom.

Pri prechode im Antik ponúkne hybridný set-top box Antik Nano3S s 50 % zľavou za 49 €. K tomu ponúka aj dekódovaciu kartu len za 1 € a televízny balík s obsahom takmer 200 programov na 12 mesiacov úplne bezplatne.

Zobraziť celú galériu (1)
Freepik (Úprava redakcie)

S našim partnerom A1 Telekom Austria sme rýchlo našli spoločnú reč, aby slovenskí klienti neostávali v neistote.

Navyše sme pre všetkých klientov OrangeSAT, ktorí ostanú využívať satelitnú službu výrazne zlacnili najmodernejší hybridný set-top box Antik Nano3S, ktorý kombinuje výhody a stabilitu satelitného príjmu, obraz v kvalite 4K/UHD s úžasnými možnosťami obsahu z internetu, ako je TV archív, stovky ďalších programov, bezplatnú MOVIES videopožičovňu, dopravné a turistické kamery ale aj živé prenosy bohoslužieb a podobne.

Sme presvedčení, že satelitná TV technológia môže mať dnes svoje opodstatnenie len v kombinácii s bohatou ponukou interaktívnych služieb, čo koniec koncov potvrdzuje aj súčasné čistenie trhu,“ dodal v tlačovej správe generálny riaditeľ Antiku.

Antik vyvíja vlastné zariadenia pre internetovú TV, IPTV, satelitnú televíziu aj digitálne vysielanie už 15 rokov ako jediný operátor na trhu. Na pozícii 16°E vysiela od roku 2015 a práve v roku 2018 si na rovnakej pozícii prenajal vysielanie aj Orange, ktorý však od 1. februára 2021 zrušil predaj svojej satelitnej televízie.

Aj napriek niekoľkým ponúkaným balíkom satelitnej TV, ako Basic, Optimal a Premium, či ponuke doplnkových balíkov Extra, si satelitná TV od Orange nezískala priazeň sledovateľov. Čísla nových zákazníkov nabiehali len veľmi pomaly a operátor po niečo vyše dvoch rokoch usúdil, že sa mu prevádzka jednoducho neoplatí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú