Operátor Orange dnes oznámil zásadnú zmenu v ponuke. Od 1. februára už nebude ponúkať satelitnú Orange TV, upozornil web SatelitnaTV.sk.

Satelitná TV od Orange začala písať svoj príbeh pomerne nedávno, operátor spustil službu v auguste 2018 a teraz, ani nie po troch rokoch, ju už ruší. Existujúci zákazníci sa však zatiaľ nemusia strachovať o to, že prídu o svoje obľúbené programy.

Orange zatiaľ umožňuje zákazníkom, ktorí si službu už zakúpili, jej využívanie aj naďalej. Nevedno však dokedy a taktiež nie je jasné, čo sa so zákazníkmi stane, keď Orange satelitnú TV vypne úplne.

V scenári je niekoľko možných riešení, a to napríklad, že Orange presmeruje zákazníkov k inému operátorovi poskytujúcemu satelitnú TV, alebo im ponúkne jednu zo svojich ďalších možností pripojenia TV (cez kábel alebo cez internet).

Satelitná TV bol krok vedľa

Orange sa prostredníctvom satelitnej televízie pokúšal sprístupniť svoj obsah pre obyvateľov celého Slovenska a to aj na miesta, kde nie je dostupná TV cez kábel alebo internet. Prevádzkovanie satelitnej televízie je však extrémne finančne náročné a ani exkluzívny obsah, ako napríklad výhradné vysielacie práva pre Ligu majstrov na kanáli Orange Sport fanúšikov futbalu neprinútili, aby po satelitnej televízii od Orange siahli.

Orange

Ďaleko viac zákazníkov si volilo televíziu cez internet, čo má byť jasným dôkazom, že ukončenie ponuky satelitnej televízie je správny krok. Operátor sa totiž chce viac sústrediť na zlepšovanie kvality a ponuky programov pri televízii cez internet a cez kábel.

O satelitnú TV nebol záujem

Aj napriek niekoľkým ponúkaným balíkom satelitnej TV, ako Basic, Optimal a Premium, či ponuke doplnkových balíkov Extra, si satelitná TV od Orange nezískala priazeň sledovateľov. Čísla nových zákazníkov nabiehali len veľmi pomaly a operátor po niečo vyše dvoch rokoch usúdil, že sa mu prevádzka jednoducho neoplatí. Od 1. februára tak nadobro zmizne z ponuky, no televízia cez kábel alebo internet zostáva aj naďalej v ponuke úplne bez zmeny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom