Spoločnosť Telekom dnes v tlačovej správe oznámila svoje hospodárske výsledky za prvé tri kvartály tohto roka. Počas uplynulých 9 mesiacov sa Telekomu darilo zvyšovať počet zákazníkov, rozširovať mobilnú 5G sieť aj optiku a zvýšil sa tiež celkový výnos firmy.

Telekom rozširoval 5G i optiku

Od začiatku tohto roka Telekom pracoval na rozšírení svojej vlastnej pevnej optickej siete, ktorou pokrýva 845-tisíc domácností.  Navyše, vďaka partnerskej spolupráci s Orangeom sú tieto služby teraz teoreticky dostupné až pre 915-tisíc domácností na Slovensku.

Okrem toho priniesol operátor v priebehu tohto roka aj viaceré zaujímavé akcie a benefity, pri ktorých napríklad rozdával dáta zdravotníkom a od marca dáta zvýšil aj ostatným klientom.

NEPREHLIADNI
Vianočná ponuka Telekomu je vonku: Zľava na paušál a darčeky dostane každý (+prehľad)

Zároveň rozširoval pokrytie 5G siete, ktoré je v Telekome momentálne najväčšie na Slovensku. Modernou 5G sieťou dnes operátor pokrýva už 24 obcí a 18 lokalít v Bratislave. V lete taktiež predstavil nové portfólio pevného internetu a prednedávnom aj vianočnú ponuku.

Výsledky hospodárenia sa nesú v čiernych číslach

Vo výsledkoch za prvé 3 kvartáli roka pritom Telekom dosahoval v mobilnej sieti celkovo až 2,493 milióna zákazníkov, zatiaľ čo v pevnej sieti má 870-tisíc klientov v oblasti pevných liniek, 762-tisíc pri širokopásmových prístupoch a 663-tisíc ľudí využíva jeho digitálnu televíziu.

V oblasti pevnej linky si spoločnosť medziročne polepšila o 0,9 %. Rástol aj počet zákazníkov pri širokopásmových prístupoch, kde Telekom zaznamenal rast o 4,4 % a pri digitálnej TV dosiahol medziročne o 2,9 % viac klientov.

Pri mobilnej sieti mu pribudlo v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka o 3,4 % viac zákazníkov, z čoho 0,8 % (1,429 milióna) predstavujú zmluvní zákazníci.

TASR/DPA

Počet klientov s predplatenkou vzrástol o 5,1 % na celkových 506-tisíc a pri M2M SIM kartách pribudlo 8,9 % zákazníkov (celkovo má 559-tisíc). Medziročná zmena Telekomu za uplynulé 3 kvartály sa tak nesie v pozitívnych číslach, a to nielen z pohľadu rastu zákazníkov, ale aj zvyšovania zisku.

Medziročne si totiž Telekom pripísal o 3,3 % vyššie výnosy, ktoré doteraz dosiahli 580,5 milióna eur. Vo výsledkoch hospodárenia pred odpočítaním úrokov, daní a odpisov (EBITDA) dosiahla spoločnosť rast o 1,5 % (251 miliónov eur).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú