Spoločnosť Telekom dnes v tlačovej správe informovala o novej ponuke Magio Internetu, ktorá prináša nové programy, vyššie rýchlosti na optike, po novom garantovanú rýchlosť na metalickom pripojení a taktiež vyššiu rýchlosť odosielania. Pre optiku si pripravil až 4 rôzne balíčky pripojenia.

Telekom tak od 26. augusta zaradí do ponuky portfólia OptikNET, ktorý bude obsahovať na výber štvoricu programov ŠTART, IDEÁL, EXTRA a MAX. Názvami sa operátor približuje pomenovaniu svojich mobilných paušálov. Výhodnejšie pripojenie získajú klienti v skupine Magenta 1, prostredníctvom ktorej si budú môcť zriadiť pripojenie za rovnakú cenu, no s vyššou rýchlosťou.

Lepší a rýchlejší internet od Telekomu

Základný program ŠTART začína s mesačným poplatkom 11,90 € a v základe ponúka rýchlosť pripojenia 50 Mbps pri sťahovaní a 10 Mbps pri uploade, pričom v Magenta 1 získa zákazník až dvojnásobnú rýchlosť pripojenia. Najvyšším pripojením z portfólia OptikNET je po novom program MAX, ktorý za 25,90 € mesačne prináša rýchlosť sťahovania až 1 Gbps a rýchlosť uploadu 200 Mbps. V tomto prípade dostane zákazník v Magenta 1 len navýšenú rýchlosť uploadu, ktorá sa zvýši na 300 Mbps.

Loading...

Loading…

Vylepšenia ponuky neobišli ani metaliku, na ktorej teraz Telekom prináša programy z portfólia KlasikNET a na výber bude pri VDSL 5 rôznych ponúk, počnúc programom ŠTART za 10,90 € mesačne s rýchlosťou 5-15 Mbps download/1-3 Mpbs upload, až po program MAX za 20,90 € mesačne s rýchlosťami 70-90 Mbps download a 3-10 Mbps upload.

Prvé uvedené rýchlosti sú však v tomto prípade prvýkrát garantované, čo znamená, že zákazník pri využívaní VDSL internetu Telekomu v týchto programoch bude mať vždy k dispozícii minimálnu propagovanú rýchlosť. V prípade druhej uvedenej rýchlosti sa jedná o maximálnu možnú rýchlosť, ktorú môžu zákazníci na metalike dosiahnuť.

Telekom zároveň informoval, že v najbližšom období bude taktiež zvyšovať rýchlosti internetu pre klientov využívajúcich ADSL pripojenie všade tam, kde to bude možné.

Podmienkou pre zvýšenie rýchlosti je správne koncové zariadenie a dostupnosť vyššej rýchlosti v sieti. V tomto čase Telekom aktívne oslovuje zákazníkov pre výmenu zariadenia tak, aby im rýchlosť mohla byť zvýšená,“ uviedol operátor v tlačovej správe.

Samotnú ponuku programov pre ADSL internet Telekom nemení a portfólio ostáva rovnaké, vrátane avizovaných rýchlostí pripojenia od 4 do 20 Mbps.

Vyššií upload za príplatok a výhodnejšia internetová ochrana

Zároveň však prináša doplnkovú službu navýšenia rýchlosti uploadu pre KlasikNET a OptikNET za 3 € mesačne s viazanosťou alebo 3,98 € bez viazanosti. Konkrétne rýchlosti sú uvedené v tabuľke.

Pri zvýšení rýchlosti uploadu v portfóliu OptikNET bude mať klient k dispozícii vždy takmer o 50 % vyššiu rýchlosť nahrávania pri všetkých programoch okrem programu MAX vo verzii M1. V prípade ponuky KlasikNET sa s doplnkovým programom na zvýšenie rýchlosti zvýši rozptyl tak, aby bol rozdiel vyšší o 3 Mbps.

K ponuke internetu navyše Telekom prináša aj zvýhodnený balík Magio Internet Security za 2,51 €/mes. s prvými 3 mesiacmi zadarmo pri 1 licencii a za 4,99 €/mes. s 3 mesiacmi bezplatne pri rodinnej licencii na 5 zariadení.

Telekom myslel aj na B2B klientov

Okrem internetu pre bežných zákazníkov spoločnosť upravila aj porfólio pre biznis klientov, ktoré bude platné taktiež od 26. augusta. Celú vylepšenú ponuku pre B2B klientov nájdeš v priložených tabuľkách nižšie.

Loading...

Loading…

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP