Minulý týždeň prekvapil jeden zo slovenských operátorov svojich zákazníkov masívnym výpadkom, ktorý ich takmer na celý deň odstavil od volaní, SMS správ a mobilného internetu. Krátko na to nasledoval výpadok emailovej služby, za čo však padla vina na dodávateľa spoločnosti. Telekom sa chce teraz zákazníkom ospravedlniť bezplatnými volaniami, správami a dátami, ktoré budú mať v piatok 17. mája všetci zadarmo.

Spoločnosť Telekom oznámila po oprave posledných výpadkov svojich služieb, že zákazníkov odškodní už koncom tohto pracovného týždňa. Problémy, ktoré výpadok siete spôsobil, neboli malé a bez signálnu sa ocitli stovky tisíc ľudí.

Dopad tejto situácie si Telekom uvedomuje a nepríjemnosti bude tento piatok kompenzovať bezplatnými volaniami, správami a dátami pre všetkých. Kedy budú môcť zákazníci túto ponuku využiť a kto z nej vyťaží najviac?

Bezplatné služby ako náhrada za spôsobené problémy

Už krátko po vyriešení výpadku spoločnosť informovala, že na svojich klientov nezabúda a „nenechá to len tak“, čo potvrdil v oficiálnom vyjadrení aj výkonný riaditeľ Telekomu, Dušan Švalek. Už čoskoro si tak budú môcť klienti Telekomu užiť úplne bezplatné služby od 17.5.2019 00:00 do 18.5.2019 00:00. V piatok od polnoci začne ohlasované odškodenie, ktoré ale nemusí byť rovnako výhodné pre každého.

Nenechaj si ujsť
Rekapitulácia: Ako Telekom dvakrát zaskočil Slovensko a prekonal zatiaľ najväčší výpadok

Kompenzácia platí pre všetkých. Aj zákazníci s vyšším paušálom môžu z nej čerpať výhodu, lebo majú síce neobmedzené volania a SMS, no počítanie dát sa im v piatok zastaví a to, čo by presurfovali, môžu využiť v ďalších dňoch alebo si preniesť dáta do ďalšieho mesiaca,“ informoval FonTech.sk Michal Korec, hovorca pre služby a financie spoločnosti Telekom.

Najviac z tohto odškodnenia teda vyťažia zákazníci s kreditom, prípadne tí s lacnejšími paušálmi. Hromadné spustenie bezplatných služieb však môže spôsobiť veľký nápor na sieť Telekomu, ktorá je práve príčinou tejto kompenzácie. Problémy spoločnosti sú však už za nami a podobný scenár ako z minulého týždňa by sa nemal opakovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom