Prvý sériovo vyrábaný elektromobil od Porsche sa nepredáva ešte ani rok a aj napriek jeho vyššej cenovke je medzi zákazníkmi nesmierne populárny. Ako píše Electrek, svedčia o tom aj jeho predaje, v auguste sa stal Taycan najpredávanejším modelom v Európe a absolútne zničil konkurenta z vlastných radov so spaľovacím motorom, model Panamera.

Ten, kto tvrdil, že elektrické Porsche nemôže mať medzi zákazníkmi úspech, bol rozhodne na omyle. Porsche Taycan, prvý elektrický športiak Stuttgartskej automobilky, ktorý je akousi elektrickou alternatívou k populárnej Panamere, je v Európe na vrchole predajov.

V auguste sa podľa údajov Car Industry Analysis predalo až 1183 kusov, čo predstavuje jednu štvrtinu celkových predajov áut automobilky v Európe za daný mesiac. Ako dodal web Drivetribe, na druhom mieste sa umiestnila kultová 911-ka s počtom 1097 predaných kusov.

Ak by sme spočítali predaje Cayenne v klasickej verzii a vo verzii Coupé, bolo by najpredávanejším Porsche práve toto luxusné SUV, no najzaujímavejším porovnaním je aj tak rozdiel v predajoch Taycanu a Panamery.

Úspech elektrického modelu zo Stuttgartu zrejme teraz určí budúce smerovanie nemeckej prémiovej automobilky. Koniec koncov, Taycan je bezpochyby skvelé auto, o čom sa môžeš presvedčiť ajv našej recenzii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP