Najväčšia sociálna sieť sveta sa rozhodla priniesť zásadné zmeny do svojich aplikácií. Ešte pred časom vylepšila hlavnú aplikáciu pre smartfóny a nedávno odľahčila aj samotný Messenger od mnohých zbytočností. Už mesiace navyše testovala aj nový dizajn webovej verzie prostredia, ktoré si mohli vybraní používatelia vyskúšať vo viacerých krajinách, vrátane Slovenska. Teraz je nový Facebook dostupný oficiálne pre každého používateľa, ktorý si ho môže aktivovať už pár jednoduchými kliknutiami.

Facebook sa za posledné roky výrazne zmenil. Zmenil sa z pohľadu súkromia používateľa a po mnohých veľkých kauzách sa snaží znova si vybudovať dôveru u ľudí. Upravil podmienky používania, no okrem toho sa rozhodol zaviesť aj veľké dizajnové zmeny. Zatiaľ čo mobilnú aplikáciu upravil už pred nejakým časom a vylepšenia teraz neobišli ani Messenger, príde čas aj na novinky v desktopovej verzii tejto sociálnej siete.

Už aj mnohí Slováci môžu aktuálne zaznamenávať možnosť, vďaka ktorej si aktivujú nové používateľské prostredie vo Facebooku. V ňom neostal kameň na kameni a vývojári prakticky zmenili celý dizajn. Po funkčnej stránke sa však toho veľa nezmenilo, možnosti sú podobné ako doteraz, akurát ich nájdeme v novom rozložení.

Viac detailov o novom prostredí sa dočítaš v našom samostatnom článku. Pokiaľ by si si chcel nový Facebook vyskúšať už oficiálne aj ty, prinášame ti krátky návod, ako na to.

Takto si aktivuješ nový Facebook behom chvíle

Facebook ponúka možnosť na prechod do nového prostredia pri otvorení možností, kde používateľ nájde tlačidlo „Switch to New Facebook“. Po kliknutí sa webová verzia sociálnej siete prepne do nového prostredia.

Zobraziť celú galériu (4)
Screenshot/Facebook/FonTech

Hneď na úvod používateľa víta možnosťou pre výber nového tmavého režimu, no ponúka aj klasické biele pozadie. Je len na preferenciách každého používateľa, aby si vybral možnosť, ktorá mu vyhovuje viac. Zmeniť ju však môže kedykoľvek po otvorení nastavení účtu.

Ako aktivovať nový Facebook?

  1. Otvoriť Nastavenia účtu (šípka nadol v pravom hornom rohu)
  2. Kliknúť na „Switch to New Facebook“
  3. Vybrať biele/tmavé prostredie
  4. Hurá! Máš nový Facebook ;)

Takto jednoducho sa tak dokáže každý dostať oficiálne k novej verzii Facebooku, ktorý konečne vyzerá moderne a po rokoch môže používateľov znova osloviť. Pokiaľ by sa však nové úpravy niekomu nepozdávali, alebo by si na toto prostredie nevedel zvyknúť, stále je tu možnosť prejsť na pôvodnú verziu rovnakým spôsobom, ako si si aktivoval tú novú.

Treba však poznamenať, že vývojári ešte nemusia mať dotiahnuté všetko úplne do finále, a tak sa môžeš v novom Facebooku stretnúť a nejakými tými nedostatkami. Ako sa ti páči nové prostredie Facebooku? Daj nám vedieť v komentároch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom