NIO je pomerne mladou čínskou automobilkou, ktorá v priebehu pár uplynulých rokov rapídne vzrástla a svoje pôsobenie rozširuje aj mimo domáci trh. Ako informoval portál CnTechPost, CEO spoločnosti, William Li Bin, oznámil, že automobilka pracuje na novej, až 150 kWh batérii, ktorá rapídne zvýši dojazd elektromobilov.

Automobilka NIO pristúpila k elektromobilite inak než všetci ostatní. Miesto budovania vlastnej nabíjacej siete začala na čínskom trhu budovať stanice na výmenu celých batérií vo svojich elektromobiloch.

Výmenou batérie sa rapídne znižuje čas na doplnenie maximálneho dojazdu a ako sme ťa informovali už v dávnejšie, samotná výmena trvá len tri minúty. Týmito časmi sa automobilka hravo vyrovnáva doplneniu paliva v klasických autách so spaľovacími motormi.

Výmena batérií má rozhodne zmysel, pokiaľ sa dojazdy elektromobilov pohybujú niekde na úrovni 500 km na jedno nabitie. Aktuálne totiž automobilka ponúka batérie s kapacitou 70 a 84 kWh. avšak v najbližších mesiacoch začne ponúkať aj 100 kWh batérie.

Dvojnásobný dojazd niektorých verzií

Pripravovaná 150 kWh batéria by však mala podľa riaditeľa spoločnosti priniesť dojazd približujúci sa k 900 km na jedno nabitie. Tento údaj je však udávaný podľa metodiky NDEC a nie podľa nášho európskeho WLTP, ktoré je o niečo prísnejšie.

Viac informácií o nových batériách by sme sa však mali dozvedieť 9. januára na konferencii NIO day, kde automobilka okrem iného predstaví aj prvý sedan z vlastnej produkcie, aktuálnu flotilu totiž tvoria iba SUV ES8, ES6 a EC6. Nová batéria zrejme ponúkne až dvojnásobne vyšší dojazd modelu ES6, ktorý je aktuálne na úrovni 430 km.

YouTube / Screenshot/ fullychargedshow

Predaje vykazujú skvelé čísla

Zdá sa, že ťah s budovaním staníc na výmenu batérií bol pre automobilku správny. Ako informoval portál InsideEVs, svedčia o tom aj predaje v uplynulých mesiacoch, kedy sa automobilke podarilo prekonať niekoľko vlastných rekordov.

Taktiež sa jej podarilo zvýšiť produkciu vozidiel a mesačne z výrobnej linky schádza už viac ako 5000 áut. Ak bude mať značka NIO rovnaký úspech aj na európskych trhoch, mohli by sme tu mať ďalšieho veľkého hráča, ktorý bude konkurovať prémiovým európskym a americkým automobilkám.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP