Športový charakter, komfort a účinnosť. Aj takéto vlastnosti definujú jeden z najlepších plug-in hybridov na trhu, Audi Q7 e-tron. Práve tento automobil vyrábaný v Bratislave sme niekoľko dní skúšali a ty sa tak môžeš tešiť na zaujímavé informácie.

Audi Q7 e-tron je opäť ukážkou technologickej vyspelosti svetovo uznávanej nemeckej automobilky. Hybridný model e-tron zakladá na úspechu klasickej Q7 a prináša si len jemne pozmenený dizajn. Ponecháva si aj poriadne rozmery pre SUV a jeho dĺžka presahuje hodnotu 5 metrov. O výkon sa už pod kapotou stará vidlicový šesťvalec 3.0 TDI. Ten dosahuje výkon 258 koní a točivý moment 600 Nm.

Prídavkom je elektromotor s hodnotami 94 kW a 350 Nm, pričom celkovo dosahuje Audi výkon 373 koní pri točivom momente 700 Nm. To všetko znamená zrýchlenie z 0 na 100 za približne 6,2 sekundy. Batéria elektromotoru sa skladá zo 168 akumulátorových článkov a je chladená kvapalinou. S kapacitou 17,3 kW by mala podľa údajov výrobcu umožniť čisto elektrickú jazdu na vzdialenosť 56 kilometrov.

Dojazd, spotreba, technológie

Na túto výdrž sme sa pozreli aj v našej videorecenzii, kde už zistíš, koľko presne sa nám podarilo najazdiť kilometrov na čisto elektrický pohon. Okrem toho však vo videu nájdeš informácie aj o reálnej spotrebe hybridnej Q7 a bližšie sme vyskúšali aj ďalšie technológie tohto luxusne vybaveného automobilu. Pozri si teda, čo všetko ponúka Audi Q7 e-tron, ktoré má svoje korene priamo zo Slovenska.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom