Kiná po celom svete zívajú prázdnotou, všetky veľké filmy totiž svoje premiéry odložili až na budúci rok. Filmové štúdiá , ktoré do svojich projektov naliali stovky miliónov, sa tak už čoskoro dostanú do ostrej vzájomnej konkurencie, z ktorej mnohé vyjdú skrátka.

Filmové spoločnosti sa preto snažia hľadať alternatívne spôsoby, ako pokryť vynaložené náklady, ktoré do produkcie veľkofilmov investovali a zároveň prežiť najhorší rok vo filmovej histórii. Čoraz atraktívnejšou alternatívou sa v tomto smere javia streamovacie služby, ktoré za kinofilmy ponúkajú nemalé peniaze.

AppleTV+ tak napríklad pod svoje krídla získal vojnovú drámu s Tomom Hanksom Greyhound, Amazon si nedávno zabezpečil druhý diel Borata, Disney+ odvysielal Mulan, pričom do programu čoskoro zaradí aj pixarovku Soul a na HBO Max pre zmenu v decembri zamieri nová Wonder Woman.

Filmový portál Deadline teraz informuje, že portfólio zmienených snímok by sa na budúci rok mohlo nečakane rozrásť o ďalší stomiliónový veľkofilm. Má ním byť súboj Godzilly a King Konga v snímke Godzilla vs. Kong, ktorá má premiéru naplánovanú na koniec mája budúceho roka.

Gozdilla vs. Kong, HBO Max vs. Netflix

Keďže distribútorom filmu je spoločnosť Warner Bros., člen skupiny Warner Media, pod ktorú spadá aj káblovka HBO, predpokladom je, že Godzilla vs. Kong by sa mohol objaviť na streamovacej službe HBO Max. To tvrdia aj viaceré zdroje, ktoré sa zhodujú v tom, že medzi producentami filmu a zástupcami HBO Max aktuálne prebiehajú živé rozhovory.

YouTube

Zároveň je tu však aj tretia strana, ktorá má o odvysielanie filmu eminentný záujem. Nie je ňou nik iný ako streamovací gigant Netflix, ktorý podľa Collider na stôl hodil aj konkrétnu ponuku a zamotal producentom hlavy. Netflix totiž za vysielacie práva údajne ponúka viac ako 200 miliónov dolárov, čo celú vec poriadne zamotáva.

Bez ohľadu na to, ktorú streamovaciu platformu si producenti pre film nakoniec vyberú, stále platí, že Godzilla vs. Kong bude odvysielaný aj v kinách. Dátum premiéry je momentálne stanovený na 21. mája 2021, dovtedy sa však môže ešte veľa zmeniť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP