Zdá sa, že obľúbené filmové štúdio Pixar má našliapnuté k ďalšej oscarovej rozprávke. Tá síce na svoju premiéru stále čaká, už teraz však kritici nešetria superlatívmi a vychvaľujú ju v každom jednom smere.

Reč je o pripravovanom animáku Soul, ktorý nám predstaví stredoškolského učiteľa hudby, Joea Gardenera, žijúceho a dýchajúceho jazzovou hudbou. Jazz je jeho životnou filozofiou, keď sa mu preto naskytne jedinečná príležitosť zahrať si v jednom z najlepších hudobných klubov v New Yorku, Joe je na najlepšej ceste splniť si svoj celoživotný sen.

Neblahým zásahom osudu sa však hlavný hrdina po nehode ocitá v kóme a na mystickom mieste, kde namiesto ľudí sídlia duše čakajúce na svoju vstupenku do reálneho života. Práve tu sa začína Joevova magická cesta za znovunadobudnutím  ľudskej podoby, ktorá hrdinu novej rozprávky vystaví mnohým skúškam a privedie ho k poznaniu o skutočnom zmysle života.

Pixar sa v novej rozprávke opäť vybral neprebádaným a filozofickým smerom, v novinke spolieha na vyvážený balans medzi humorom a emóciami. Na popularite novinke aj tentokrát pridá účasť hviezdnych hereckých mien, ktoré animovaným postavičkám prepožičajú svoje hlasy. V prípade Soul to bude herec Jamie Foxx, sekunduje mu herečka a komička Tina Fey, ktorá nadabuje postavu duše 22, pomáhajúcu hlavnému hrdinovi.

Perfektné skóre

Vydanie novej pixarovky je v rámci streamovacej služby Disney+ síce naplánované až na december, kritici v zámorí už si však novinku stihli pozrieť a chválou veru nešetria. Na Rotten Tomatoes si animák na základe 21 recenzií drží 100 % skóre s priemerným hodnotením 8,4/10, o nič horšie na tom Soul nie je ani v hodnotení na Metacritic s hodnotením 9,4/10.

Naposledy sa podobne vysokým číslam tešila rozprávka Inside Out z roku 2015, ktorá svoje kvality potvrdila aj počas 88. ročníka oscarového galavečera a odniesla si sošku za najlepší animovaný film. Kritikom sa nepáči len bezchybné audiovizuálne prevedenie, ktoré je už pri Pixarovkách štandardom, ale tiež silný a nadčasový námet, oslovujúci všetky vekové kategórie.

Pixar

Ďalej sa v recenziách v superlatívoch hovorí o hudobnom sprievode, ktorý kritici označujú na jedinečný a neopakovateľný. Celkovo je Soul velebený prakticky po všetkých stránkach a jeho silnou stránkou je, že sa pri ňom vďaka humoru zabavia ako deti, tak aj dospelí, pre ktorých má navyše podstatne hlbší dosah.

Soul mal do kín doraziť už na budúci mesiac, kvôli pandemickej situácii je však jeho premiéra odložená na neurčito. Podobne ako snímka Mulan sa ale nová Pixarovka objaví v obsahu streamovacej služby Disney+, kde dorazí 25. decembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom