Pandemická situácia vo svete ochromila filmový priemysel a až na výnimku Teneta hollywoodske štúdiá neustále presúvajú dátumy premiér svojich očakávaných veľkofilmov. Okrem oddialenia premietania v kinách sa naskytá aj druhá cesta, a to odpredať filmy streamovacím službám, pre ktoré ide o lukratívnu príležitosť prilákať k sebe nových predplatiteľov.

Na Apple TV+ sme tak napríklad mohli vidieť vojnovú drámu s Tomom Hanksom Grayhound, Amazon si nedávno zabezpečil druhý diel Borata, no a nový domov údajne hľadá aj James Bond s podtitulom No Time To Die, ktorého však so 600 miliónovou cenovkou momentálne žiadna streamovacia služba nechce.

Ako informuje Deadline, očakávaný hollywoodsky veľkofilm si v pohodlí domova čoskoro budú môcť vychutnať aj diváci na streamovacej službe HBO Max, kam mieri pokračovanie úspešnej DC komiksovky Wonder Woman.

Wonder Woman 1984, ako znie oficiálny názov filmu, bude predplatiteľom služby dostupný počas vianočných sviatkov, konkrétne 25. decembra, na kedy má film naplánovanú americkú premiéru aj v kinách (medzinárodná premiéra je naplánovaná na 19. decembra).

Predplatiteľom služby bude snímka dostupná bezplatne, HBO sa teda vydalo opačnou cestou ako streamovacia spoločnosť Disney+, ktorá si za sledovanie novinky Mulan od divákov vypýtala dodatočný poplatok.

Na Slovensku až na budúci rok

Keďže streamovacia služba HBO Max na Slovensku zatiaľ nie je dostupná, redakcia FonTech.sk sa informovala u zástupcov HBO, či bude očakávaný veľkofilm sprístupnený aj pre slovenského diváka a zaradený do obsahu tuzemskej streamovacej služby HBO GO.

Oficiálne stanovisko nám do uzávierky bohužiaľ poskytnuté nebolo, predbežné informácie však hovoria o tom, že aj napriek tomu, že väčšina filmov je paralelne dostupná na HBO Max aj HBO Go, Wonder Woman 1984 bude do ponuky HBO Go pridaný až počas budúceho roka.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom