Hra, ktorá sa má naplánovnaé oficiálne vydania už o pár dní, sa dočkala malých, no veľmi významných zmien. Sťažnosti fanúšikov zabrali a EA muselo podstatne znížiť ceny hrdinov.

Na Reddite sa totiž rozprúdila veľká vlna kritiky ohľadom vysoko očakávanej hry Star Wars Battlefront 2. Hráčom sa nepáči najmä to, že za hru si zaplatia 80 dolárov a aj tak majú zamknuté mnohé dôležité postavy.

Obhajoba EA nestačila

Nenechaj si ujsť
EA minulo stovky miliónov dolárov, aby vedelo vôbec dokončiť nový Star Wars titul

Electronic Arts, vydavateľstvo Battlefrontu 2, sa na Reddite snažilo rozhodnutie obhájiť, ale nakoniec aj tak muselo ustúpiť. Vo svojej odpovedi uviedlo, že formou Open Beta dát sledujú u hráčov priemerné zárobky kreditov a na základe toho nastavujú ceny postáv. EA navyše chce, aby si hráči niečo odhrali a boli hrdí na svoje úspechy a odomknuté postavy.

Tento komentár ale za jeden deň dostal 450 tisíc negatívnych hlasov (momentálne je to už cez 680 tisíc), čím sa stal príspevkom s najvyšším počtom negatívnych hlasov v histórii celého Reditu. EA teda nakoniec ustúpilo a oznámilo, že ceny „top hrdinov“ zníži o markantných 75%.

Po novom teda budú stáť Luke Skywalker a Darth Vader 15 000 kreditov; Kancelár Palpatine, Chewbacca, a Leia Organa 10 000 kreditov a Iden iba 5000 kreditov. Hráči, ku ktorým sa už aktualizácia dostala, ale upozorňujú, že o 75 % sa znížila aj odmena z dokončených kampaní. Upravené ceny a odmeny bude, samozrejme, obsahovať aj finálna verzia hry, ktorá uzrie svetlo sveta už 17. novembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom