V hernom priemysle sa točia skutočne veľké peniaze. Dôkazom toho je aj nedávny krok spoločnosti EA, ktorá za vyše 400 miliónov dolárov kúpila herné štúdio Respawn Entertainment.

Štúdio Respawn, ktoré sídli v L.A., bolo založené pánmi, ako Vince Zampella a Jason West. Títo dvaja mali na svedomí napríklad populárnu strielačku Call of Duty. Po založení vlastného štúdia sa ale podieľali napríklad aj na vývoji hry Titanfall. Na ich oficiálnom webe však môžeš už nejaký ten piatok vidieť, že štúdio pracuje na hre z prostredia Star Wars.

Veľké prachy pre veľký titul

Kúpou štúdia spoločnosťou EA má byť zvýšenie kontroly pri vývoji samotnej hry. Tento krok nám má rovnako zaručiť aj to, že samotná hra bude dokončená. Druhý dôvod je, že EA už ďalej nespolupracuje s herným štúdiom Visceral Games, ktoré doteraz vyvíjalo iný Star Wars titul. To robí z projektu od Respawn Entertainment nový hlavný projekt.

Zobraziť celú galériu (2)
youtube / ilustračné

O tomto titule, ktorý bol oznámený už v roku 2016, však vieme naozaj len veľmi málo. Ohlásený bol ako akčná adventúra z pohľadu tretej osoby a hlavne z jedinečného prostredia Star Wars. Rozhodne ale vieme vydedukovať, že sa bude jednať o AAA titul na PC a konzoly. Hra má byť podobná sériám, ako Assasins Creed či Uncharted a taktiež môžeme očakávať vysokú kvalitu spracovania podobnú hre Titanfall 2.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom