Slovenská sporiteľná na svojom webe upozorňuje na dlhodobo plánovanú odstávku, počas ktorej budú nedostupné niektoré kriticky dôležité funkcie. Do tohto obmedzeného režimu sa banka a jej klienti dostanú v sobotu 18. júna.

Plánovaná odstávka

Odstávka sa týka viacerých často využívaných služieb, vrátane platenia cez internet, debetné karty, bankomaty, vkladové bankomaty a mobilné platby cez Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay a FitbiT Pay.

Slovenská sporiteľňa

Potešujúcou správou však je, že uvedené služby budú nedostupné iba v čase od 0:00 do 1:30. V tomto čase však klienti Slovenskej sporiteľne budú môcť využívať svoje kreditné karty v bankomatoch iných bánk. Tak isto bude možné karty využívať na platenie v obchodoch, kde sú k dispozícií platobné terminály iných bánk.

Keďže počas tejto odstávky najväčšia slovenská banka bude inovovať Georgea, internetbanking a mnoho ďalších služieb, nedostupnosť sa nebude týkať iba vyššie spomenutého.

Kritické obdobie

Najkritickejším obdobím tohto víkendu bude sobota, kedy medzi 5:00 až 14:00 nebude vôbec možné používať služby „George, Internetbanking, mobilná aplikácia George, Sporopay, Databanking, Business24, Business24 mobilná aplikácia, Telephonebanking, MultiCash, Klientske centrum – aktívne operácie, SMS služby a API rozhranie pre tretie strany,“ uvádza Slovenská sporiteľňa na svojom webe.

Niektoré služby budú sprístupnené od 14:00 do 23:00, avšak budú fungovať iba v obmedzenom režime. Konkrétne bude obmedzené používanie služieb:

  • „zadané platby do iných bánk a zahraničné platby budú v obratoch (mobilná appka) alebo v histórii (počítačová verzia) zobrazené ako spracovávané. Platby nie je potrebné opätovne zadávať, budú zúčtované automaticky po ukončení obmedzení po 23:00,
  • splatenie kreditnej karty bude viditeľné iba na účte, z ktorého sa platba realizovala,
  • nebudú zobrazené aktuálne zostatky na účtoch,
  • nebude možné nastavenie trvalých príkazov a inkás, nastavenie notifikácií, zriaďovanie a zmena produktov a služieb.“

Obmedzené bude tiež používanie podpisovania (mToken) v čase od 5:00 do 14:00, autorizácia internetových platieb cez 3D Secure v čase od 5:00 do 12:00, čo znamená, že „platby kartou na internete budú zrealizované bez dodatočného overenia cez mToken alebo SMS.“

Nedostupný bude tiež Partner Portal (5:00 – 14:00) a push notifikácie (5:00-12:00). Klientom však bude k dispozícii Klientské centrum banky (5:00 – 14:00), kde budú môcť blokovať, prípadne aktivovať svoje platobné, debetné a kreditné karty, prípadne zistiť svoj zostatok na účte.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP