Nová Škoda Octavia bude drahá. Oproti predchádzajúcej generácii sa cena výrazne navýšila

Nová Škoda Octavia len pár dní po predstavení ukázala konečne ceny, za aké sa bude predávať na našom území. Ponuka je zatiaľ veľmi obmedzená a ani zďaleka nie je pre každého. Základná cena siaha ďaleko za hranicu 20 000 € – upozornil portál Autoforum.

Na Slovensku zatiaľ žiadne oficiálne správy neboli vydané, no v Česku je už od dnes dostupný cenník novej Škody Octavia Combi. V rámci motorizácie je dostupný len benzínový štvorvalec 1.5 TSI, s maximálnom výkonom 110 kW a manuálnou prevodovkou.

V prípade nafty je taktiež dostupný „len“ dvojliter, ktorý možno kombinovať s manuálnou prevodovkou a 85 kW, prípadne 7. stupňovým DSG automatom s výkonom 110 kW. Najnižšia cena je pritom na Octaviu poriadne vysoká, nakoľko začína na 636 900 korún, čo je v prepočte takmer 25 000 eur. V budúcom roku sa však do predaja dostane aj najmenší litrový trojvalec, ktorý v kombinácii s prevedením Liftback môže cenu ešte o pár tisíc eur stiahnuť. 

Škoda

Určité navýšenie ceny bolo síce očakávané, no v tomto prípade môžme hovoriť o veľmi výraznom náraste (o približne 4000 € v porovnaní so súčasnou generáciou). Nehovoriac o tom, že výsledná cena po zarátaní doplnkovej výbavy bude omnoho vyššia, čím sa môže Octavia bez problémom zaradiť aj do vyššej triedy.

Aj keď nepochybne ide o evolúciu značky a daného modelu, tak za danú cenu je v tejto kategórií väčšie množstvo vozidiel, ktoré by určite mali byť pri kúpe brané v úvahu. 

Zdroj: Škoda, Autoforum

Pošli nám TIP na článok