Nový CEO japonskej automobilky Honda, Toshihiro Mibe, dnes predstavil budúcnosť, ktorou sa bude výrobca v nasledujúcich rokoch uberať. Honda chce do roku 2040 predávať už iba elektrické a vodíkové automobily, informovala agentúra Reuters.

Honda sa poddáva elektromobilite, do výskumu investuje desiatky miliárd eur

Honda sa rozhodla podporiť ciele japonskej vlády, ktorá sa podľa predsedu Yoshihide Suga bude usilovať o zníženie emisií o 46% do roku 2030, čo je takmer zdvojnásobenie jej predošlého cieľa. Automobilka očakáva, že do roku 2030 budú elektromobily a nákladné vozidlá predstavovať 40 % jej predajov a do roku 2035 až 80 % predajov na globálnom trhu.

Mibe zároveň uviedol. že Honda počas nasledujúcich šiestich rokov investuje až 38 miliárd eur do výskumu a vývoja rôznych iniciatív vrátane elektrifikácie, bez ohľadu na výkyvy výnosov z predaja. Cieľom výrobcu je tiež zahrnúť do roku 2030 pokročilé asistenčné systémy pre vodičov do všetkých svojich modelov.

Napriek tomu, že ide o naozaj ambiciózny plán, sa rok 2040 pre plnú elektromobilitu sa nezdá oproti niektorým ďalším automobilkám až tak „prísny“. Posledne sme sa dozvedeli napríklad o automobilke Jaguar Land Rover, ktorá plánuje mať vozidlá svojej luxusnej značky Jaguar plne elektrické do roku 2025, a Volvo, ktorého flotila bude plne elektrická do roku 2030.

Neprehliadni
Vstupná brána do sveta elektrických áut Audi pozná slovenské ceny. Koľko stojí Q4 e-tron, luxusný bratranec Enyaqu a ID.4?

Včera sme ti tiež priniesli informáciu o luxusnej americkej automobilke Cadillac, ktorá patrí pod koncern General Motors, pričom potvrdila, že s vývojom spaľovacích automobilov končí už nadobro a každý nový model bude plne elektrický.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom