banner-mate-9
Budúcoročné vlajkové lode sa môžu tešiť na parádny výkon, ktorý im poskytne nový procesor od Qualcommu. Snapdragon 835 bol podrobený testom a vo výsledkoch sa sebou nechal aj top procesor od Huaweiu, Kirin 960.

Nový procesor Snapdragon 835 bude používaný už v budúcoročných vlajkových lodiach výrobcov a ponúkne neskutočný výkon. Predstavený bol len pred niekoľkými týždňami a premiériu bude mať už v prvom mesiaci roku 2017, na výstave CES. Novinku spoločnosť vyrobí novým 10 nm procesom, ktorý je zodpovedný za ešte vyšší výkon procesora v porovnaní s predošlou 821-kou. Na internet teraz unikli prvé výsledky testov, ktoré len dokazujú skvelé spracovanie a výkon nového čipu. Nie je žiadnym tajomstvom, že spolu s procesorom prichádza aj jeho nový grafický akcelerátor, ktorý v prvých testoch taktiež dosahuje fantastické výsledky.

TIP: Snapdragon 830 prinesie rýchlonabíjanie Quick Charge 4.0 s maximálnym výkonom 28 W

Neznáme testované zariadenie bolo vybavené 4 GB operačnou pamäťou RAM s vnútorným úložiskom o veľkosti 64 GB. Veľkosť displeja je 5,9″ s jemným QuadHD rozlíšením. Tento neznámy smartfón tiež obsahuje fotoaparát s rozlíšením až 20 MPx a možnosťou natáčania 4K videa. Predná selfie kamera má tiež prvotriedne parametre. Jej rozlíšenie dosahuje 12 MPx a novinkou je aj 4K nahrávanie videa, čo sa pri predných fotoaparátoch nevidí. Samozrejme, pri teste nechýbal ani Snapdragon 835 s ôsmimi jadrami, z ktorých každé pracuje na frekvencii 2,2 GHz. Ten používa aj grafický akcelerátor Adreno 540, ktorý bol v testoch porovnávaný s Mali-G71 využívajúcu čipset od Huawei.

Testy prebehli vo viacerých aplikáciách, kde nové Adreno 540 jednoznačne potvrdilo svoju dominanciu vo výkone a pri niektorých testoch porazil Mali-G71 aj takmer o dvojnásobok. V aplikácii Manhattan 3.1 dosiahol nový čip od Qualcommu skóre až 2571 snímok (45,1 Fps), čo je fantastická hodnota oproti 1528-mim snímkom Kirinu. Pri grafických testoch bol rozdiel ešte väčší. Adreno porazilo Mali s výsledkom 3839 snímkov, čo predstavuje až 61,9 Fps.

TIP: Qualcomm oznámil Snapdragon 835, postavený bude na 10 nm výrobnom procese Samsungu

Hodnoty testov sú naozaj veľmi rozdielne a jedno je isté, Adreno 540 poriadne zatočilo s grafickým čipom od ARM. Pri návrhu novinky odviedol Qualcomm skutočne výbornú prácu, no dá sa očakávať, že Huawei onedlho tiež predstaví nový procesor, ktorý by sa 835-ke výkonom vyrovnal. V tom čase však už bude Qualcomm zrejme predstavovať ešte výkonnejšiu a vylepšenú verziu Snapdragonu 835.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP