banner-mi-notebook-air-13Snapdragon 830 bude procesor používaný vo vlajkových lodiach budúci rok a okrem vyššieho výkonu a ďalších noviniek prinesie aj novú verziu rýchlonabíjacej technológie Quick Charge. Výdrž smartfónov sa síce nezvýši, no aspoň ich budeme nabíjať ešte o čosi rýchlejšie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Aktuálna verzia 3.0 dokáže batériu nabiť na 71 % kapacity už za pol hodinu pri maximálnom výkone 18 W. Štvrtá generácia má prísť s až 28 W výkonom v konfiguráciách 5V/4.7A~5.6A, 9V/4A a podobne. Qualcomm teda našiel cestu, ako do batérií dostať ešte viac energie, a to bez prehrievania či poškodenia.

introducing_quick_charge_3-640x360

Kľúčom k tomu je  technológia INOV (Intelligent Negotiation for Optimum Voltage), ktorá jemne dolaďuje nabíjanie zariadení. Nabíjanie do 80 % trvá zvyčajne veľmi krátko a problémom je až zvyšných 20 %. Quick Charge 4.0 pravdepodobne len zníži čas nabitia na úroveň 71 – 80 % pod pol hodinu. Nová technológia rýchleho nabíjania by sa mala objaviť v prvých smartfónoch s procesorom Snapdragon 830 začiatkom budúceho roka.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
57%
Chcem to
0%
Mám to
29%
Nepáči sa mi to
14%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.