banner-mi-notebook-air-13Snapdragon 830 bude procesor používaný vo vlajkových lodiach budúci rok a okrem vyššieho výkonu a ďalších noviniek prinesie aj novú verziu rýchlonabíjacej technológie Quick Charge. Výdrž smartfónov sa síce nezvýši, no aspoň ich budeme nabíjať ešte o čosi rýchlejšie.

Aktuálna verzia 3.0 dokáže batériu nabiť na 71 % kapacity už za pol hodinu pri maximálnom výkone 18 W. Štvrtá generácia má prísť s až 28 W výkonom v konfiguráciách 5V/4.7A~5.6A, 9V/4A a podobne. Qualcomm teda našiel cestu, ako do batérií dostať ešte viac energie, a to bez prehrievania či poškodenia.

introducing_quick_charge_3-640x360

Kľúčom k tomu je  technológia INOV (Intelligent Negotiation for Optimum Voltage), ktorá jemne dolaďuje nabíjanie zariadení. Nabíjanie do 80 % trvá zvyčajne veľmi krátko a problémom je až zvyšných 20 %. Quick Charge 4.0 pravdepodobne len zníži čas nabitia na úroveň 71 – 80 % pod pol hodinu. Nová technológia rýchleho nabíjania by sa mala objaviť v prvých smartfónoch s procesorom Snapdragon 830 začiatkom budúceho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom