Po dvoch mesiacoch nútenej pauzy najväčšia sieť kín na Slovensku opäť obnovuje svoju prevádzku. Tá síce bude aj naďalej obmedzená prísnymi hygienickými opatreniami, na divákov však čakajú viaceré sľubné filmy.

Sieť kín CINEMAX už o týždeň, vo štvrtok 10. decembra, opätovne obnoví prevádzku vo všetkých 13 kinách na Slovensku, vrátane IMAX sály v bratislavskom Bory Mall. Ako informujú HN Online, otvorenie budú aj naďalej sprevádzať viaceré obmedzenia.

Kapacita kinosál bude podľa nariadení obmedzená na 50%, prevádzkovateľ musí zabezpečiť efektívne vetranie a cirkuláciu čerstvého vzduchu. Pri vstupe do všetkých prevádzok CINEMAX bude potrebné dezinfikovať si ruky prostredníctvom bezkontaktného dávkovača, vyžadovať sa tiež bude dodržiavanie bezpečných rozostupov v rade.

Cinemax

Tie zabezpečí značenie na zemi, zamestnanci naopak budú chránení plastovými štítmi a rukavicami. Naďalej platí, že občerstvenie v priestoroch kina bude vo všetkých prevádzkach zatvorené, počas premietania bude zároveň potrebné nechať si správne nasadené rúško. Predpredaj vstupeniek online bude spustený na začiatku budúceho týždňa.

Vlažný začiatok, silný finiš?

V dôsledku čiastočného uvoľňovania protiepidemických opatrení mohli siete kín na Slovensku v obmedzenom režime obnoviť prevádzku už od polovice novembra. Kvôli nedostatku obsahu však naďalej zostali zatvorené, keďže prakticky všetky veľké kinohity svoje premiéry presunuli až na budúci rok. Čo si teda diváci v decembri budú môcť v kine vlastne pozrieť?

Obnovená prevádzka sa na začiatku decembra ponesie skôr v skromnejšom a komerčne menej známom duchu. K dispozícii divákom budú predovšetkým rodinné snímky ako Mačky a psy 3,  Princezná zakliata v čase, prípadne nemecká komédia Nightlife od tvorcov obľúbenej trilógie Fakjú pán profesor.

O slovo sa prihlási aj Liam Neeson vo svojej akčnej novinke Pre balík prachov, kde sa ako vyslúžilý bankový lupič rozhodne spolupracovať s FBI, čo sa však rýchlo obráti proti nemu. Rodiny s deťmi by naopak mohla potešiť rozprávka 100 % vlk, kde sa malý vlkolak namiesto hrozivého monštra premení na roztomilého pudlíka.

Najväčšiu pozornosť v decembrovom výbere budí stomiliónový blockbuster s Gal Gadot, Wonder Woman 1984, ktorý do kín dorazí týždeň pred Vianocami. Film bude zároveň vydaný aj v rámci obsahu streamovacej služby HBO Max, tuzemská služba HBO GO ho však do programovej ponuky nezaradí.

Zahanbiť sa nenechá ani nová rozprávka od Pixaru, Duša, ktorá ponúkne emotívny príbeh jazzového nadšenca, ktorý sa po nešťastnej nehode ocitá v kóme a mysľou na mystickom mieste, kde namiesto ľudí sídlia duše čakajúce na svoju vstupenku do reálneho života. Podobne ako Wonder Woman 1984 bude aj táto snímka dostupná na streamovacích službách, tentokrát však na Disney+.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP