Polícia Slovenskej republiky dnes prostredníctvom profilu na Facebooku informovala o žene, ktorá sa stala obeťou podvodu. Vo vidine zisku obrovského dedičstva prišla o 60 000 €. Svoje peniaze už možno nikdy neuvidí.

Internet je dnes plný podvodníkov a každý deň k nám do emailovej schránky prúdi mnoho podvodných mailov. Ľudia neznámy problematiky sa tak veľmi ľahko môžu stať obetami takzvaného phishingu“. Podvodníci páchajúci phishing sa od ľudí snažia za pomoci klamstiev vylákať osobné údaje, údaje o platobných kartách či dokonca peniaze.

Poškodená žena už svoje peniaze pravdepodobne nikdy neuvidí

Presne to sa stalo aj žene, o ktorej dnes informovala Polícia Slovenskej republiky. Podvodník poškodenú kontaktoval cez internet od začiatku roka 2018 do októbra 2019. Vydával sa za právneho zástupcu poručiteľky, ktorá údajne tragicky zahynula. Po svojej smrti zanechala v banke v africkom Togu 7,5 milióna amerických dolárov.

POSIELALA DESAŤTISÍCE EUR DO AFRIKY V DOMNIENKE, ŽE BUDE DEDIŤ MILIÓNY: STALA SA OBEŤOU PODVODUOd začiatku roka 2018…

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Freitag, 8. November 2019

Podvodník ženu presvedčil, že poručiteľka zanechala testament, na základe ktorého môžu byť tieto finančné prostriedky jej. Aby tieto prostriedky získala, musí vyplatiť 60 000 € ako poplatok za vybavenie dokumentov. Poškodená bohužiaľ uvedenú sumu naozaj zaslala cez Western Union do Afriky. Odvtedy svoje dedičstvo a ani svoje peniaze nevidela.

Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov

Polícia Slovenskej republiky ďalej informovala, že Prešovský vyšetrovateľ už v prípade vedie trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu. Páchateľovi v prípade dolapenia hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Tento prípad je dôkazom toho, že phishing je naozaj reálnou hrozbou a určite nie je rozumné posielať peniaze na neznáme zahraničné účty bez overenia si identity ich majiteľov. Takéto konanie totižto môže skončiť veľmi zle.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom