Dnes sme ťa informovali o tom, že o 12:00 odštartovala registrácia záujemcov o dotáciu na kúpu elektromobilov a plug-in hybridov. Ako je už známe, nový dotačný program poskytuje dotáciu vo výške 8 000 € na plne elektrické autá a 5 000 € na plug-in hybridy. Očakávalo sa, že nápor zo strany ľudí bude obrovský, čo sa nakoniec aj naplnilo.

Aktualizácia 11.12.2019 o 16:30

Problém bol zdá sa odstránený. Portál MôjElektromobil.sk informoval, že chyba stránky, ktorá viedla k porušovaniu štandardov prehliadačov (CORS) bola odstránená. Stránka je už funkčná pre všetky internetové prehliadače.

Aktualizácia 11.12.2019 o 15:16

Na stránke chcemelektromobil.sk sa objavilo nasledovné upozornenie:

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE:
Vážení žiadatelia,
s poľutovaním musíme konštatovať, že registrácia je dočasne pozastavená. Dôvodom sú neočakávané technické príčiny a množstvo neoprávnených zásahov z externého prostredia bezprostredne po spustení registrácie. Predpokladaný termín opätovného spustenia registrácie je 12. 12. 2019 od 12:00. Alokované finančné prostriedky neboli vyčerpané. Všetky informácie budú priebežne zverejňované na www.chcemelektromobil.sk, ako aj na webstránkach www.mhsr.sk a www.siea.sk.

Pôvodný článok

Už pár minút po dvanástej hodine boli zaznamenané prvé problémy s načítaním stránky. Tieto problémy súviseli hlavne s obrovským náporom, ktorý stránka jednoducho nezvládla. Ministerstvo hospodárstva hlásilo, že im už prichádzajú prvé registrácie, no väčšine ľudí sa formulár stále nenačítaval o čom sa strhla aj celkom dusná debata na sociálnych sieťach.

Niektorým žiadateľom sa však formulár odoslať podarilo, pričom potvrdili aj obdržanie registračného formulára. V tomto prípade však môžeme hovoriť o veľmi malej skupine žiadateľov. Niektorým naopak potvrdzujúci e-mail prišiel, no so zlým časom registrácie. Registráciu o 12.40 označilo ako o 11:40, takže sa teraz ľudia boja, či o registráciu neprídu. V súvislosti s týmito problémami bola registrácia pozastavená. Na stránke sa objavil oznam o tom, že registrácia môže byť pozastavená z dôvodu, že celkový objem súm dosiahne hodnotu vyčlenených finančných prostriedkov na príslušnú výzvu.

Pred chvíľou sa spustila registrácia žiadostí na získanie podpory pre nákup elektromobilov. Teda presnejšie, mala sa…

Gepostet von SEVA – Slovenská asociácia pre elektromobilitu am Mittwoch, 11. Dezember 2019

„Úvodná elektronická on-line registrácia žiadostí o KV je možná každý pracovný deň od 12:00 do 20:00 počas trvania príslušnej výzvy KV (s výnimkou období, v ktorých bude on-line registrácia dočasne pozastavená), respektíve úplne zastavená v zmysle bodu 1.4 príslušnej výzvy KV – t.j. z dôvodu, že celkový objem súm, rezervovaných na základe on-line registrovaných žiadostí o KV, respektíve celkový objem súm v riadne predložených žiadostiach o KV, dosiahne hodnotu indikatívnej výšky finančných prostriedkov vyčlenených na príslušnú výzvu KV.“

V tomto prípade však ide o dočasné pozastavenie hlavne z dôvodu technických problémov, ktoré nastali v súvislosti s obrovským záujmom zo strany verejnosti. Minister hospodárstva Peter Žiga sa na tlačovej konferencii vyjadril, že stránka skolabovala a za pol hodinu dostali žiadosti za 1,2 milióna eur, informoval Denník N.

Práve riaditeľ SEVA telefonoval so štátnym tajomníkom MH SR, pánom Ferenczom, ktorý objasnil príčinu nedostupnosti…

Gepostet von SEVA – Slovenská asociácia pre elektromobilitu am Mittwoch, 11. Dezember 2019

Negatívne komentáre sa na ministerstvo valia na sociálnych sieťach z každej strany. Ľudia vyčítajú hlavne nepripravenosť a fakt, že vo väčšine prípadov nie sú štátne systémy na podobné situácie dostatočne pripravené. Slovenská asociácia pre elektromobilitu (SEVA) na Facebooke uviedla, že v súvislosti s týmito problémami skúšali volať na kontaktné telefónne čísla. Jedno z čísiel je však recepcia Ministerstva hospodárstva, ďalšie bolo permanentne obsadené a tretie bolo vypnuté.

Podľa najnovších informácií sa riaditeľ SEVA skontaktoval so štátnym tajomníkom MH SR, ktorý uviedol, že za problémami stojí hackerský útok, ktorý síce neznefunkčnil stránku ako takú, no len to najdôležitejšie – registračný formulár. Aktuálne sa intenzívne pracuje na odstránení poruchy, pričom stránka by mala byť opätovne prístupná od 17:00. Situáciu monitorujeme a v prípade noviniek ho budeme okamžite aktualizovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú