Tak ako mnohé automobilky, o elektrifikáciu prejavila záujem aj Škoda. Prvých kúskov od českého výrobcu sa dočkáme už o niekoľko rokov.

Škoda dala najavo svoj záujem o autá na elektrický pohon ešte v apríli tohto roka, keď predviedla svoj koncept modelu Vision E. Teraz ale prezradila viac informácií a potvrdila, že prvých kúskov sa dočkáme už o pár rokov. Informuje portál Auto.sk.

Najskôr hybridy

Škoda to chce celé začať výrobou plug-in hybridov, a to už v roku 2019. Najskôr by sa mal týmto smerom vybrať Superb, potom Kodiaq a postupom času aj ďalšie modely. Prvé čisto elektrické automobily by sa mali postaviť na kolesá v roku 2020 a do roku 2025 chce Škoda ponúkať až päť rôznych elektromobilov.

Nenechaj si ujsť
Škoda vyhlásila, že svoj inovatívny elektromobil bude vyrábať v Česku. Máme nové fotografie

„Budúcnosť značky Škoda bude elektrická. Plánujeme, že do roku 2025 zákazníkom ponúkneme päť vozidiel s čisto elektrickým pohonom v rôznych segmentoch. Je to dôležitý krok pre budúcnosť značky Škoda, aj Českej republiky ako jedného z centier automobilového priemyslu,“ prezradil Bernhard Maier, hlavný výkonný riaditeľ Škody.

Kľúčové miesta

Dôležitými miestami v Česku sa stane Mladá Boleslav a Kvasiny. Celé sa to začne v Kvasinách, kde bude spočiatku prebiehať výroba spomínaných plug-in hybridov. Neskôr sa rozbehne aj výroba čisto elektrických automobilov v Mladej Boleslavi. Je tiež veľmi dôležitý krok pre „Stratégiu 2025“, ktorá zahŕňa elektrifikáciu modelovej palety Škoda a výrobu elektrických komponentov pre Volkswagen Group.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom