Tento rok mal patriť skladacím smartfónom. Očakávalo sa, že takéto zariadenia predstaví viacero popredných výrobcov, ale aj rôzne startupy, ktoré by chceli na trhu preraziť. Skutočných skladacích smartfónov je na trhu len veľmi málo a prakticky možno hovoriť len o dvoch modeloch – Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X. Prvý z nich čelil v posledných mesiacoch výrazným problémom, ktoré spôsobovali deštrukciu zariadenia, čo viedlo k následnému odloženiu štartu predaja. Samsung však oficiálne priniesol správu o tom, že už tento september sa dočkáme opätovného štartu predaja. 

Skladacie smartfóny sú novou kategóriou zariadení, ktoré v nasledujúcich rokoch budeme vídať čoraz častejšie. „Prvé lastovičky“ možno vidieť už teraz, aj keď len vo veľmi obmedzenom množstve. Navyše ich cena je poriadne vysoká a okrem nadšencov technológií sa nájde zrejme len málo ľudí, ktorí by si takýto smartfón dnes zakúpili.

Ako ukazujú problémy Samsungu, technológia ohybných displejov je stále ešte len na svojom začiatku a kým sa vychytajú všetky nedostatky, budeme si musieť ešte chvíľu počkať. Minimálne nedávne problémy sa však Samsungu podarilo opraviť a už o niekoľko týždňov sa dočkáme opätovného spustenia predaja smartfóny Galaxy Fold.

Konštrukcia s viacero zmenami

Aby nedošlo k podobným vadám konštrukcie, muselo sa pristúpiť k menším zmenám, ktoré ju viac ochránia a zlepšia jej vlastnosti. Ochranná vrstva displeja sa po novom stala jeho neoddeliteľnou súčasťou a nie je možné ju odstrániť (veľa recenzentov ju odstraňovalo, nakoľko pôsobila len ako ochranná fólia). Horné aj spodné pánty ešte viac zosilneli, boli pridané ochranné kryty či ochranná kovová vrstva pod displej Infinity Flex. Zmenšil sa aj priestor medzi kĺbom a telom smartfónu.

Samsung

Zmeny nastali aj v oblasti softvéru, kedy sa vylepšili niektoré nedokonalosti systému a viaceré aplikácie sa optimalizovali, aby sa na smartfóne čo najlepšie zobrazovali a práca s nimi nebola na obtiaž. Stále však intenzívne prebiehajú interné, ale aj externé testovania, aby sa reparát spustenia predaja vydaril čo najlepšie. Potvrdená už bola aj samotná cena, ktorá ostáva na nezmenenej hranici 1980 dolárov – informuje The Verge.

Samsung má však pred sebou neľahkú úlohu. V prvom rade sa už nesmie dopustiť žiadnych závažných chýb, ktoré by znemožnili používanie zariadenia a dôležité je tiež to, aby sa predstavením Galaxy Fold nezatienili ostatné produkty, ktoré budú predstavené už o niekoľko dní (Note 10, prípadne aj nové hodinky).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom