Samsung sa pripravoval na oficiálne spustenie predaja skladacieho smartfónu Galaxy Fold. No po fiasku s pokazenými jednotkami recenzentov bolo spustenie predaja odložené na neurčito. Demontáž Samsungu Galaxy Fold od spoločnosti iFixit nám k tejto situácii možno povie viac.

Nedávno sme ťa informovali, že oficiálne spustenie predaja sa zatiaľ odkladá na neurčito. Môže za to masívna vlna pokazených jednotiek, ktoré dostali na recenziu známe osobnosti technologického sveta.

Väčšina z nich svoje zariadenie pokazila odlepením ochrannej fólie, Samsung však o zákaze neinformoval. Iným sa stali osudné doposiaľ nevysvetlené chyby, na ktoré si chce Samsung posvietiť.

Spoločnosť iFixit, známa svojimi demontážami smartfónov a ich následným hodnotením z hľadiska náročnosti opráv a kvality spracovania, však svojou najnovšou demontážou vniesla do prípadu pokazených jednotiek viac svetla. Na demontáž upozornil portál The Verge a poukazuje tiež na hlavné slabiny skladacieho smartfónu.

Závesu sa Samsung bezpochyby venoval zodpovedne

V rámci demontáže technici upozornili na samotný skladací mechanizmus. Ten je podľa všetkého kvalitne spracovaný a Samsung mu pravdepodobne venoval dostatočne veľa času. Je pevný, robustný a skladá sa z troch hlavných závesov. Stredový záves kontroluje synchrónne otváranie oboch častí, zatiaľ čo vrchný a spodný záves umožňujú určitú horizontálnu voľnosť v snahe absorbovať torznú silu.

Problémom je však samotná ochrana displeja a vnútorností smartfónu. Vďaka skladateľnosti a ohybu boli v konštrukcii urobené isté kompromisy. Ako poukazujú technici, v okolí skladacieho mechanizmu sú v zatvorenom stave viditeľné medzery, do ktorých sa bez problémov vojde plastový nástroj pre uľahčenie demontáže zariadení. Tieto medzery sa tak môžu stať hrozbou pre ukladanie špiny, prachu a rôznych nečistôt.

Medzery v konštrukcii, ktoré môžu narobiť nepekné škody

V otvorenom stave zas vyniká takmer 7 mm medzera, ktorá sa na prvý pohľad nezdá ako obrovský problém, no necháva displej vystavený napospas vonkajším vplyvom, špine a prachu. Práve týmto spôsobom sa mohli recenzentom dostať pod displej malé fragmenty, ktoré spôsobili miniatúrne vydutie obrazovky a jej následné pomalé znefunkčnenie.

Celú demontáž si môžeš pozrieť na stránkach spoločnosti iFixit, kde sú popísané aj jednotlivé súčiastky a ich uloženie. Dôležité však je, že Samsung prišiel s prvou generáciou svojho skladacieho smartfónu, ktorý ešte má množstvo nevychytaných múch. Ide o revolučné, no stále veľmi krehké zariadenie.

V dobe, keď sa snažia konštruktéri a dizajnéri smartfónov vytvoriť pevné zariadenia bez medzier a otvorov, Samsung ich v Galaxy Fold vytvoril až mnoho. Uvidíme teda, ako sa s týmto problémom popasuje v nasledujúcich generáciách skladacích smartfónov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP