Kórejský Samsung navnadil milovníkov nových technológií ešte v novembri minulého roka, keď na krátko poodhalil svoj prelomový skladací smartfón. Po mesiacoch čakania je tento unikát oficiálne na scéne, aby stanovil nové štandardy na nasledujúce roky. Samsung Galaxy Fold je plnokrvnou „skladačkou“, ktorá prináša dosiaľ nevídané vlastnosti, aké nenájdeme ani v tých najdrahších smartfónoch dneška.

Posledné roky priniesli medzi smartfónmi desiatky špičkových vlajkových lodí, ktoré sa zakaždým snažili povýšiť svoje možnosti na nový level. Teraz sa však výrobcovia obrátili chrbtom klasickým štandardom a začali pracovať na skladacích modeloch, ktoré by ponúkli ešte viac ako sme boli zvyknutí. Z boja o popredné miesto rozhodne nechcel vypadnúť Samsung, ktorému sa podarilo ukázať svoj jedinečný skladací smartfón medzi prvými. Dámy a páni, toto je nový Samsung Galaxy Fold!

Bájny jednorožec medzi smartfónmi prichádza

Úchvatný pohľad na tento unikát odhalil Samsung už na začiatku dnešnej prezentácie. Budúcnosť smartfónov vyzerá ohromujúco. Samsung Galaxy Fold je totiž zariadenie ako žiadne iné. Výrobca na ňom pracoval dlhý čas, aby využil všetky najlepšie technológie zo svojej dielne a definoval ním novú kategóriu smartfónov.

V zloženom stave je možné využívať displej s uhlopriečkou 4,6″ a rozlíšením 1960 x 840 pixelov. Po jeho rozložení sa „Infinity Flex Display“ zväčší až na 7,3″ a dosahuje rozlíšenie 2152 x 1536 pixelov. Samsung však zákazníkovi umožní prispôsobiť aj predel medzi časťami konštrukcie.

Používateľovi ponúka možnosť ovládania v jednej ruke, no ak je za potreby väčší displej, tak je po otvorení ihneď k dispozícii. Takéto prevedenie má najväčšiu výhodu v skvelom multitaskingu, ktorý bude na tak veľkom zobrazovacom paneli jedinečný. Obrazovky smartfónu pritom spolupracujú medzi sebou, aby tak nikto nepremeškal dôležitý obsah na žiadnej z nich.

Krása multitaskingu s troma aplikáciami spočíva v maximalizovaní produktivity pri práci, ktorú hravo zvláda 7 nm procesor a masívnych 12 GB RAM. Rýchle úložisko eUFS 3.0 s kapacitou až 512 GB navyše umožňuje načítať dáta niekoľkonásobne rýchlejšie ako u iných smartfónov. Konštrukcia v sebe skrýva až dva akumulátory, ktoré po spojení svojich kapacít dosahujú energiu až 4 318 mAh. Galaxy Fold navyše prichádza so 6 fotoaparátmi, ktoré sú rozmiestnené na jednotlivých stranách konštrukcie.

Tri hlavné objektívy nájdeme na zadnej stene smartfónu v zloženom stave, pričom jeden ďalší sa nachádza vpredu. Po otvorení sa odhalí netradičný výrez v pravom hornom rohu, ktorý obsahuje ďalšiu dvojicu selfie fotoaparátov. Ani to však nebráni displeju zobrazovať všetok úchvatný obsah a popritom využívať prepracovaný multitasking. Počas pozerania videa na YouTube tak budeme môcť pohodlne otvoriť prehliadač, odpovedať na email a robiť ďalšie množstvo úkonov.

Skladacia konštrukcia tohto modelu je zahalená do 4 farebných prevedení, a to do čiernej, zelenej, modrej či sivej. Samsung sa navyše vyšvihol s novým 5G modemom, ktorý je taktiež súčasťou tohto neskutočného smartfónu. Dostalo sa však aj na verziu s klasickým 4G pripojením. Za tak inovatívny model si však vypýta aj mastnú cenu. Samsung Galaxy Fold bude stáť úctyhodných 1 745 € a dostupný bude od 26. apríla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom